Volební perličky. Ľubomír Smatana v novém seriálu listuje tak trochu jinou volební mapou Česka

17. září 2022

Věděli jste, že v nadcházejících komunálních volbách kandiduje několik desítek lidí, kterým je přes devadesát let? A že najdete v Česku obec, kde do místního zastupitelstva kandidují pouze ženy? Anebo takovou, kde nekandiduje vůbec nikdo? Dva týdny před otevřeném volebních místností se reportér Ľubomír Smatana rozjel po Česku, aby zmapoval právě takové volební unikáty. Mluvil s místními i s kandidáty, ptal se a pozoroval. Nalaďte si Radiožurnál denně v 8:50.

Všechny epizody

Vše o volebním vysílání Radiožurnálu a Plusu na jednom místě. Podívejte se na předvolební debaty s komentátory i kandidáty. Sledujte s námi první volební výsledky a poslechněte si analýzy odborníků. To vše na našem webu Volby 2022.

Volby 2022
autoři: Ľubomír Smatana , and
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová