Volební perličky. Ľubomír Smatana v novém seriálu listuje tak trochu jinou volební mapou Česka

17. září 2022

Věděli jste, že v nadcházejících komunálních volbách kandiduje několik desítek lidí, kterým je přes devadesát let? A že najdete v Česku obec, kde do místního zastupitelstva kandidují pouze ženy? Anebo takovou, kde nekandiduje vůbec nikdo? Dva týdny před otevřeném volebních místností se reportér Ľubomír Smatana rozjel po Česku, aby zmapoval právě takové volební unikáty. Mluvil s místními i s kandidáty, ptal se a pozoroval. Nalaďte si Radiožurnál denně v 8:50.

Všechny epizody

Vše o volebním vysílání Radiožurnálu a Plusu na jednom místě. Podívejte se na předvolební debaty s komentátory i kandidáty. Sledujte s námi první volební výsledky a poslechněte si analýzy odborníků. To vše na našem webu Volby 2022.

Volby 2022
autoři: Ľubomír Smatana , and
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.