Co dělám v rozhlase: Podílím se na tvorbě obsahu internetových stránek Radiožurnálu – zpracovávám rozhlasové příspěvky do textové podoby, příležitostně fotím a píšu krátké články.
Před rozhlasem: Věnovala jsem se studiu bohemistiky a historie a později knihovnictví a informačních studií. Pracovala jsem jako asistentka a školitelka v oddělení interního vzdělávání v softwarové společnosti a později přechodně také jako asistentka v personální agentuře.
Všechny články
-
Paříž vzývá kouzlo Vánoc. Slavnostní rozsvícení Champs-Élysées sledovaly desítky tisíc lidí
Za necelý měsíc jsou tu Vánoce a v Paříži už vyzdobili nejkrásnější třídu světa – bulvár Champs-Élysées. První rozsvícení vánočního osvětlení doprovázela velkolepá show.
-
Informuje, objedná, přesměruje. Pacienty volající do FN Motol bude vítat voicebot Irena
Nemocnice v Motole bude využívat hlasového robota. Po telefonu bude pacientům pomáhat zodpovídat jejich dotazy týkající se nemocnice i jejich zdravotního stavu.
-
Palestinci jsou v Izraeli lidé druhé kategorie. Kolik jich ještě musí zemřít? zlobí se Mahmúd
Mahmúd provozuje knihkupectví kousek od Damašské brány a mluví o sobě jako o „hlasu umlčovaných“. Jaká je jeho palestinská verze příběhu izraelsko-palestinského konfliktu?
-
Slováci v NATO: Nejhorší by bylo bát se vlastních voleb. Pomoc Ukrajině se nedrolí
Jak se změní přístup Ficova Slovenska k vojenské pomoci Ukrajině? Poslechněte si nejnovější Bruselské chlebíčky se slovenskými diplomaty Peterem Bátorem a Michalem Adamem.
-
Ugali pětkrát týdně, a někdy i k snídani. Národní pokrm Keni je zároveň měřítkem tamní chudoby
Nepatří sice do výstavní skříně kulinářského umění, OSN přesto před pár lety zařadila africké ugali na seznam kulturního dědictví. Třeba v Keni si ho vaří několikrát týdně.
-
Jak ochránit materiál shozený z letadla? Armádní vědci zjišťují, čemu je náklad vystavený
Náklad na padáku shozený z letounu CASA a v něm senzory měřící nárazy. I tak vypadá výzkum vědců z Univerzity obrany. Co přesně sledují a k čemu můžou výsledky posloužit?
-
Kypr už 40 let dělí hranice. Řek Nikos a Turek Zafer ale boří mýty o národní nevraživosti
V nejvýchodnější kyperské obci Dipkarpaz vedle sebe dodnes žijí Kypřané řečtí i turečtí. Zafer a Nikos mají spolu dokonce jednu vyhlášenou restauraci na konci ostrova.
-
Tipy na víkend. Hledáte inspiraci? Vyberte si výlet na mapě všech krajů
Ještě nevíte, kam se od pátku do neděle vydat za kulturou, památkami, za sportem nebo do přírody? Podívejte se, co zajímavého se chystá blízko vás.
-
Letový provoz mohou řídit jen lidé s talentem orientace v prostoru a čase. Co všechno to obnáší?
Stanley Schmidt, který působí na Fakultě dopravní ČVUT, v rozhovoru na akci Česká třicítka vysvětluje, jak náročné je řídit letový provoz a co je k tomu vlastně potřeba.
-
Než objevili vlastní ložisko na Urale, těžili Sověti uran na polské straně Krkonoš
Ve 40. a 50. letech bylo polské město Kowary a jeho okolí odříznuté od okolního světa. Nedaleko se totiž nacházejí uranové doly, kde v té době těžili rudu Sověti.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »