Co dělám v rozhlase: Podílím se na tvorbě obsahu internetových stránek Radiožurnálu – zpracovávám rozhlasové příspěvky do textové podoby, příležitostně fotím a píšu krátké články.
Před rozhlasem: Věnovala jsem se studiu bohemistiky a historie a později knihovnictví a informačních studií. Pracovala jsem jako asistentka a školitelka v oddělení interního vzdělávání v softwarové společnosti a později přechodně také jako asistentka v personální agentuře.
Všechny články
-
Hodáč: Automobilky už v EU nemají vliv jako dřív. Proti regulacím měly víc bojovat
Jak si stojí evropský automobilový průmysl? Poslechněte si Bruselské chlebíčky s Ivanem Hodáčem, bývalým šéfem Asociace evropských výrobců automobilů.
-
Pevnost If u Marseille bývala obávanou věznicí. Teď je obtížné nejen z ní utéct, ale i se tam dostat
Pevnost Chateau d'If patřila mezi nejstřeženější věznice ve Francii, přesto ji proslavil jeden útěk. Podařil se fiktivnímu hrdinovi Dumasova románu Hrabě Monte Cristo.
-
Tenisu dávala úplně všechno. Osudová žena Jana Novotná
Jana Novotná se stala ikonou českého tenisu, ale více než triumf ji proslavily její prohry. Nejtěžší zápas ovšem sehrála mimo kurty. Zákeřnému soupeři bohužel podlehla.
-
Magazín Experiment: Jak bojovat s bakteriemi, na něž nezabírají antibiotika? A kde pozorovat kometu?
Brněnští vědci vyvíjejí látky, které by mohly léčit bakteriální infekce rezistentní vůči antibiotikům. Vytvoří do bakterie díru, ta jí vyteče a umře. Jak jsou daleko?
-
Přestupní stanice Eemeshaven. Plyn z nizozemského terminálu proudí do Česka už dva roky
Plovoucí terminál na LNG v nizozemském Eemshavenu dnes pokrývá zhruba třetinu české roční spotřeby zemního plynu. Jak takové zařízení funguje?
-
Tipy na víkend. Hledáte inspiraci? Vyberte si výlet na mapě všech krajů
Chcete si užít Den věží a rozhleden, Dýňové slavnosti nebo Hubertovu jízdu? Od pátku do neděle k tomu bude příležitost. Podívejte se, co zajímavého se chystá blízko vás.
-
V CERN se všichni snaží dohodnout. Ve vědě diplomacie funguje lépe než v OSN, říká izraelský fyzik
Evropské centrum nukleárního výzkumu CERN vzniklo před 70 lety nejen kvůli vědě. Mělo také znovu sjednotit evropské země po 2. světové válce. Jak úspěšně plní svoji misi?
-
Potomci Čechů v americkém Protivíně dodnes dělají tlačenku a domácí nudle
Do jihočeského Protivína je to z Písku pár kilometrů, do Protivína v americké Iowě je to mnohem dál. I tam ale stále žijí potomci českých přistěhovalců.
-
Špičková věda i protonová vybíjená. Prohlédněte si výzkumné centrum CERN zblízka
Už 70 let patří švýcarský CERN k nejslavnějším výzkumným centrům na světě. Areál u Ženevy na první pohled připomíná univerzitní kampus. V čem je vlastně výjimečný?
-
Barvy a kompozice nestačí. Umělá inteligence skutečný obraz namalovat nedokáže
AI se může naučit pracovat jako člověk, diagnostikovat nemoci nebo třeba překládat, ale malovat obrazy jako malíř nedokáže. Potvrdil to experiment ostravských vědců.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »