Na stanici Český rozhlas Plus připravuje tematickou řadu Člověk v rámci Magazínu Leonardo, přispívá do populárněvědeckých rubrik Ranního Plusu. Pro pořad Meteor Českého rozhlasu Dvojka vytváří textové verze příspěvků.
Do Českého rozhlasu nastoupil coby student v roce 2008 do Tvůrčí skupiny elévů. V letech 2009-2012 působil na stanici Český rozhlas Leonardo jako redaktor magazínu Ženšen, zaměřeného na člověka, zdraví a medicínu, občas moderoval pořad Monitor a Víkendovou univerzitu. Počátkem roku 2013 připravoval magazín Klik-a pro Rádio Česko. V letech 2013-2014 zastával funkci denního dramaturga Tvůrčí skupiny popularizace vědy.
Vystudoval Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy - bakalářský obor Žurnalistika se specializací rozhlasová a televizní žurnalistika a magisterský obor Mediální studia.
Všechny články
-
Česko už není na nejhorší příčce ve výskytu střevních nádorů. Díky lékařům a jejich vynálezům
Prevenci rakoviny tlustého střeva a konečníku posunulo využívání endoskopických přístrojů. Vysvětluje předseda evropského výboru pro screening obou nemocí Michal Kamiński.
-
Šetrné zemědělství v tropech může mít jednoduché řešení, nefunguje ale všude
Půda v rozvojových zemích může uživit více lidí, a přitom nevyčerpávat přírodu, říká kolumbijský ekolog a odborník na tropické zemědělství Jacobo Arango
-
Nejvýkonnější pozemské astronomické dalekohledy jsou v ohrožení kvůli signálu z družic a světlu
Evropská jižní observatoř (ESO) je podle astronomů nejprestižnější pozemská instituce pro výzkum vesmíru. Vlastní i observatoře v Chile, potvrzuje ředitel Xavier Barcons.
-
Hrozí, že led bude odtávat ještě rychleji. Na Antarktidě to vědci sledují na několika frontách
V příštím století může podle vědců stoupnout hladina moří až o několik metrů. Hrozí totiž, že se rozpadnou takzvané šelfové ledovce u Antarktidy.
-
Spolupracujme s Čínou, ale obezřetně. Její věda a politika od sebe nemají daleko, říká vědec
Věda v autoritářských zemích je prorostlá s politikou. Upozorňuje na to odborník na vědecké vztahy s Čínou ze Stanfordovy univerzity v USA Glenn Tiffert.
-
Hledají „recept“ na neutronové hvězdy. Chceme vědět, co je uvnitř, říká jaderná fyzička Fabbiettiová
Jak se „vaří“ supertěžká neutronová hvězda, popisuje jaderná fyzička z Technické univerzity v Mnichově a vedoucí skupiny experimentů v CERNu Laura Fabbiettiová.
-
Plastové fólie na dokumenty ve skutečnosti listinám škodí. Listy se slepí a text zničí
Rodinné fotografie, stará vysvědčení nebo jiné památky i po desítkách let mohou vypadat jako nové, anebo také ne. Záleží, jak jsou ukladněné. Jak je nejlépe zachovat?
-
Díky kryoelektronové mikroskopii vidí vědci struktury, o kterých neměli ani zdání
Složité molekuly v živých buňkách můžou vědci sledovat díky vynálezu kryoelektronového mikroskopu. Za vynález dostal Nobelovu cenu i skotský biofyzik Richard Henderson.
-
Akademie věd slaví 70 let. Zavedeme vás za archiváliemi i pokusnými myšmi
Před 70 lety začala fungovat Československá akademie věd. V pětidílném seriálu vás zavedeme do jejích budov, od archivu po laboratoře.
-
EMBL měla zabránit odlivu mozků z Evropy. Dnes razí hlavně princip otevřené vědy
Evropská laboratoř molekulární biologie poskytuje vědcům špičkovou techniku a zázemí. Pro biology je podobně důležitá jako pro fyziky CERN. V čele EMBL je Edith Heardová.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »