Na stanici Český rozhlas Plus připravuje tematickou řadu Člověk v rámci Magazínu Leonardo, přispívá do populárněvědeckých rubrik Ranního Plusu. Pro pořad Meteor Českého rozhlasu Dvojka vytváří textové verze příspěvků.
Do Českého rozhlasu nastoupil coby student v roce 2008 do Tvůrčí skupiny elévů. V letech 2009-2012 působil na stanici Český rozhlas Leonardo jako redaktor magazínu Ženšen, zaměřeného na člověka, zdraví a medicínu, občas moderoval pořad Monitor a Víkendovou univerzitu. Počátkem roku 2013 připravoval magazín Klik-a pro Rádio Česko. V letech 2013-2014 zastával funkci denního dramaturga Tvůrčí skupiny popularizace vědy.
Vystudoval Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy - bakalářský obor Žurnalistika se specializací rozhlasová a televizní žurnalistika a magisterský obor Mediální studia.
Všechny články
-
Stárnutí nemusí být nutně jen úpadek, věří americká historička. Natočila film o zrání sýrů – i lidí
Lidé mohou zrát jako víno – nebo jako sýry. Souvislostí mezi dozráváním sýrových kultur a lidského charakteru si povšimla americká historička Robyn Metcalfeová.
-
Pesticidy, arzen, těžké kovy i uran. Vynález indického vědce pomohl k nezávadné vodě milionům lidí
Špičkové technologie nemusejí být drahé a mohou spolehlivě fungovat i na venkově, dokazuje vynález fyzikálního chemika Thalappila Pradeepa. Poslechněte si rozhovor.
-
Kvůli závislosti na technologiích zakrňujeme. AI nám může pomoci být více lidmi, tvrdí vědkyně
Sociální sítě a technologie vydělávají tím víc, čím víc času jim věnujeme. Můžou nám ale i pomoct trávit čas smysluplně, říká Sophie Hamiltonová ze Stanfordovy univerzity.
-
Nepoužívejte umělou inteligenci ke zbytečnostem. Její spotřeba energie je neudržitelná, varují etici
Odborníci na etiku upozorňují, že současný rozvoj umělé inteligence nebude možné dlouho udržet. Je to podobné, jako bychom jezdili na nákup závodním autem.
-
Hodinky proti stresu? Nové biosenzory umí varovat před zvýšenou hladinou kortizolu
Chytré hodinky zapípají: Pozor, jste stresovaní, zkuste se uvolnit. Zhluboka dýchejte. Jak vypadá moderní prevence duševních nemocí podle neurovědkyně Anne Andrewsové?
-
Co dělají divoká zvířata, když přijde bouřka? Němečtí filmaři vyvrátili dlouho tradované omyly
Chtěli natočit film o počasí a podařilo se jim nafilmovat, co dělají krtci, mravenci a další tvorové v bouřce. I v naší přírodě je stále co objevovat, říká Michael Gärtner.
-
V CERN se všichni snaží dohodnout. Ve vědě diplomacie funguje lépe než v OSN, říká izraelský fyzik
Evropské centrum nukleárního výzkumu CERN vzniklo před 70 lety nejen kvůli vědě. Mělo také znovu sjednotit evropské země po 2. světové válce. Jak úspěšně plní svoji misi?
-
Abeceda záchrany života prokazatelně snižuje úmrtnost v urgentní medicíně, vysvětluje traumatolog
Lékaři v urgentní péči často používají takzvanou abecedu záchrany života. V čem spočívá, kde vznikla a jak ji proměňují nejnovější poznatky v medicíně?
-
Magazín Experiment: Jak si umíme díky vědě poradit s následky povodní?
Za jak dlouho se dá vysušit zaplavený dům? Jak zachránit vyplavené dokumenty nebo fotografie? A v čem pomáhají po povodni statikům satelitní snímky z vesmíru?
-
Zemědělství z oběžné dráhy: Infračervené záření umí odhalit, jak prospívají rostliny v krajině
Díky družicím pro dálkový průzkum Země mají zemědělci lepší přehled o svých polích. Z oběžné dráhy je totiž vidět, jak se daří půdě i rostlinám.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »