Na stanici Český rozhlas Plus připravuje tematickou řadu Člověk v rámci Magazínu Leonardo, přispívá do populárněvědeckých rubrik Ranního Plusu. Pro pořad Meteor Českého rozhlasu Dvojka vytváří textové verze příspěvků.
Do Českého rozhlasu nastoupil coby student v roce 2008 do Tvůrčí skupiny elévů. V letech 2009-2012 působil na stanici Český rozhlas Leonardo jako redaktor magazínu Ženšen, zaměřeného na člověka, zdraví a medicínu, občas moderoval pořad Monitor a Víkendovou univerzitu. Počátkem roku 2013 připravoval magazín Klik-a pro Rádio Česko. V letech 2013-2014 zastával funkci denního dramaturga Tvůrčí skupiny popularizace vědy.
Vystudoval Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy - bakalářský obor Žurnalistika se specializací rozhlasová a televizní žurnalistika a magisterský obor Mediální studia.
Všechny články
-
V CERN se počítají jen myšlenky a nápady, věda je velmi demokratická, říká jeho ředitelka
Poslechněte si rozhovor s Fabiolou Gianottiovou, odbornicí na částicovou fyziku a ředitelkou Evropské organizace pro jaderný výzkum CERN.
-
I s minimem zabezpečení se dají kyberútoky odrazit, tvrdí expert. Vícefaktorové ověření je základ
Kyberbezpečnost je něco podobného jako dopravní předpisy na silnicích, přirovnává Miguel de Bruyker, generální ředitel belgického Centra pro kyberbezpečnost.
-
Mikrovlnka jako laboratoř: Proč je při ohřívání jídla dobré znát i jeho elektromagnetické parametry?
Párek se elektromagneticky chová úplně jinak než svíčková. Cesta k dobře prohřáté porci proto někdy vede přes laboratoře a grafy.
-
Magazín Experiment: Může být houba stavební materiál? A jak citlivě odstranit poškozené žebro?
Stavební izolace nebo obklady se dají vyrábět i z podhoubí. Speciální materiál testují vědci a výrobci na pokusném domě v Českých Budějovicích.
-
Unikátní pokusný dům Samorost stojí v Českých Budějovicích. Má izolace a obklady z podhoubí
Pokusný dům Samorost je první v Česku a podle autorů výjimečný i ve světovém měřítku. Vědci a inovátoři chtějí vyzkoušet, jak se v praxi osvědčí nový přírodní materiál.
-
Výzkum kvantové provázanosti je jako fyzikální archeologie, popisuje francouzský nobelista
Kvantově provázané částice zkoumal Alain Aspect z čiré zvědavosti. Zpočátku ani nebyl zvědavý, jestli budou k něčemu užitečné. Jeden z experimentů mu vynesl Nobelovu cenu.
-
Magazín Experiment: Vyrazí na koleje samořídicí tramvaj? A jak pomáhají magnety v léčbě cukrovky?
Vědci ze Západočeské univerzity a ČVUT namontovali samořídicí systém do starší plzeňské tramvaje. Testují ho v plzeňské vozovně na Slovanech.
-
Vědcům se poprvé podařilo zaznamenat vítr mezi galaxiemi. Přispěli i experti z Brna
Mezi galaxiemi ve vesmíru fouká vítr. Poprvé ho podrobně popsal mezinárodní vědecký tým, mezi nimi i astrofyzikové z brněnské Masarykovy univerzity.
-
Dějiny nepíšou vítězové, ale paranoia. Ideologie ji vtělily do politické akce, tvrdí Luigi Zoja
Stihomam, přehnaný strach a pocit, že za všechno mohou ti druzí, podle italského psychoanalytika a spisovatele Luigiho Zoji pochází z původně užitečných zvířecích instinktů
-
Rostliny s odděleným pohlavím? Česká věda pomáhá rozluštit, jak vznikla dvě pohlaví nejen u silenek
Čeští vědci jsou na stopě tomu, jak vznikla oddělená pohlaví. Přinejmenším u rostlin. Výsledky dlouholetého bádání právě vyšly v prestižním vědeckém týdeníku Science.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »