Pes se může cítit úplně jinak, než si myslíme, tvrdí expert. Co znamenají konejšivé signály?
Snažíte se nejít řešení, které není dobré jenom pro psa nebo jenom pro člověka, ale pro oba dva, aby jejich život byl spokojený, popisuje svou profesi trenér psů Robert Zlocha, podle kterého je práce se psem a člověkem podobná – postupně přecházejí do těžšího a těžšího prostředí. „Práce se psem je o komunikaci,“ objasňuje. Když pejsek vrtí ocáskem, tak to totiž nemusí vždy znamenat, že je šťastný. Co znamená pozitivní trénink? A jak správně vybrat svého psa?
Související
-
Rudolf Desenský: Čím zlobivější pes, tím dřív mě zajímá
Psycholog psů a kynolog Rudolf Desenský radí, jak správně vychovávat psy.
-
Výjimeční psi. Mají neobyčejné schopnosti, kde všude jsou užiteční?
Čím nad jiné vynikají psí supermani Azra, Charlie, Edan, Freddie, Pipi, Woody a Iky? Poslechněte si nový seriál Radiožurnálu od pondělí do pátku vždy v 8:50.
-
Psí spřežení, to je řehole i nadšenectví, přiznává musherka Libuše Pečená
Zásadou mushera je nepustit se saní, jinak by se psi rozutekli, vysvětluje Libuše Pečená, poradkyně chovu plemene sibiřský husky.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...
Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka


Lidský faktor
Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová