Pepa Dostál byl na závod dobře připravený. Finále bylo ohromně těžké, myslí si kanoista Štěrba
Rychlostní kanoista Josef Dostál bravurně zvládl kvalifikaci i semifinále závodu na 1000 metrů. Ve finále mu ale došly síly a skončil na celkovém pátém místě. „Na jeho výkon měly vliv dvě věci. Je čahoun a když má vítr v zádech, tak s tím zápasí. Zadruhé nemohl v semifinále pošetřit síly, protože jel naplno,“ popisuje kanoista Jan Štěrba. „S Pepou jsem na lodi strávil osm let. Jeho příprava na olympiádu byla náročná, ale dal jí maximum,“ doplňuje.
Proč jsou Maďaři v rychlostní kanoistice tak silní? Je Josef Dostál trémista? A jaká část těla při rychlostní kanoistice nejvíce trpí? Poslechněte si celý rozhovor!
Související
-
Po třetí brance jsem věděla, že nemám šanci na medaili, říká o své finálové jízdě kanoistka Fišerová
„Předpokládala jsem, že mě tam jeden váleček odveze více doprava, on mě propustil a od té doby se to táhlo až dolů,“ popisuje v šestá kanoistka na hrách v Tokiu Fišerová.
-
Dokázal jsem toho víc, než jsem čekal. Cítím ale, že se můžu stále zlepšovat, tvrdí medailista Rohan
Do Tokia jsem jel s tím, že jsem si splnil cíl, ale nejel jsem si to tam jen užít,“ popisuje kanoista Lukáš Rohan v Olympijském speciálu.
-
Jířa Prskavec je jednoznačně nejrychlejším jezdcem startovního pole, myslí si Hilgertová
„To podstatné bylo ustát roli favorita a to zvládl absolutně neuvěřitelně. Na té jízdě nebylo vidět zaváhání,“ popisuje dvojnásobná olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová.
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.