Pepa Dostál byl na závod dobře připravený. Finále bylo ohromně těžké, myslí si kanoista Štěrba

Rychlostní kanoista Josef Dostál bravurně zvládl kvalifikaci i semifinále závodu na 1000 metrů. Ve finále mu ale došly síly a skončil na celkovém pátém místě. „Na jeho výkon měly vliv dvě věci. Je čahoun a když má vítr v zádech, tak s tím zápasí. Zadruhé nemohl v semifinále pošetřit síly, protože jel naplno,“ popisuje kanoista Jan Štěrba. „S Pepou jsem na lodi strávil osm let. Jeho příprava na olympiádu byla náročná, ale dal jí maximum,“ doplňuje.

Proč jsou Maďaři v rychlostní kanoistice tak silní? Je Josef Dostál trémista? A jaká část těla při rychlostní kanoistice nejvíce trpí? Poslechněte si celý rozhovor!

Tokio den po dni
autoři: Jiří Chum , Vavřinec Hradilek , vla

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.