Návrat do normálu bude těžší pro introverty. Na terapii se stále koukáme skrz prsty, myslí si terapeutka
„Bude to těžké obzvlášť pro ty, kteří si na home office ověřili, že se jim pracuje mnohem lépe, že se dokážou lépe soustředit. Návrat mezi kolegy jim ne vždy může dávat smysl. Doporučila bych, aby na to firmy hleděly,“ poznamenává terapeutka Jana Neuwerthová Šmýdová. Proč podle ní přináší „brainstorming“ méně, než si myslíme? Proměnily se problémy probírané na terapii? „Pořád je zakořeněné, že kdo chodí k odborníkovi, je za blázna. S tím se setkávám dnes a denně,“ popisuje.
Související
-
Koronavirová doba ukazuje, že právo na konstantní štěstí je utopie, říká terapeut Jan Vojtko
Jan Vojtko je párový terapeut, učitel a autor knížek pro děti, v nichž mají místo i starosti. Do širšího povědomí se dostal díky projektu Terapie sdílením Live.
-
Jana o syndromu vyhoření: Učila jsem se od pondělí do neděle, můj mozek měsíce neodpočíval
Lidem, kteří zažívají vyhoření, nedává smysl jejich práce, jsou psychicky vyčerpaní a přestávají cítit z čehokoli radost. Třeba u 29leté Jany se syndrom objevil při studiu.
-
„Informační linka pro všechny“. Jak se na práci operátorů tísňové linky projevila epidemie?
První pomoc dokáže před příjezdem záchranky poskytnout díky radám operátora tísňové linky i úplný laik. Také to připomínají záchranáři právě dnes na den linky 155.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.