Zimní zájezdy? Kontrolujte podmínky cestovních kanceláří i konkrétních hotelů, nabádá advokát

15. září 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Zářijové prodeje zimních zájezdů podle cestovních kanceláří výrazně rostou. Na snímku skiareál Hlinsko

Cestovní kanceláře začaly nabízet zimní lyžařské zájezdy na nadcházející sezónu. Kvůli epidemii koronaviru navíc pro své zákazníky upravily podmínky a nabízejí třeba zrušení zájezdu dva dny před odjezdem nebo speciální připojištění, která kryjí všechny výdaje v zahraničí v souvislosti s onemocněním covid-19. Na co si dát pozor, abyste před odjezdem řešili co nejméně problémů, radí advokát Jakub Keresteši, který se zaměřuje na cestování a zájezdy.

autoři: Jiří Chum ,
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.