Vyšší mýtné i z emisí přinese stovky milionů na opravy silnic. Některé autobusy čeká dálniční sazba

27. červenec 2025

Nákladní silniční dopravci zaplatí od příštího roku víc na mýtném. Vláda schválila zvýšení poplatků průměrně o tři procenta. „Za samotné používání silnic a dálnic získá přes 200 milionů korun. Dalších necelých 300 milionů by měli dopravci zaplatit za zvýšení emisní složky mýta, tedy za produkci oxidu uhličitého,“ přibližuje redaktor Marek Sedláček. Autobusů se změna dotkne jen na silnicích první třídy, kde se emisní sazby sjednotí s těmi na dálnicích.

autoři: Štěpán Pokorný , jkh
Spustit audio

Mohlo by vás zajímat

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu