Vyšší mýtné i z emisí přinese stovky milionů na opravy silnic. Některé autobusy čeká dálniční sazba
27. červenec 2025
Nákladní silniční dopravci zaplatí od příštího roku víc na mýtném. Vláda schválila zvýšení poplatků průměrně o tři procenta. „Za samotné používání silnic a dálnic získá přes 200 milionů korun. Dalších necelých 300 milionů by měli dopravci zaplatit za zvýšení emisní složky mýta, tedy za produkci oxidu uhličitého,“ přibližuje redaktor Marek Sedláček. Autobusů se změna dotkne jen na silnicích první třídy, kde se emisní sazby sjednotí s těmi na dálnicích.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Nezletilá dívka ze Slovenska byla první, kterou Andrew Tate využil. Z jeho vlivu se stále dostává
-
Noční útok nepřijde, oznámil Trump. Místo toho chce o víkendu s Íránem podepsat dohodu
-
Mexičané zahájili mistrovství světa vítězně, Jihoafričany porazili 2:0. Padly tři červené karty
-
Škoda odhadem za 350 milionů. V Havlíčkově Brodě likvidují hasiči požár haly s plasty