Ženy nechci měnit, jen vylepšovat, podotýká estetická dermatoložka Terzijská

S myšlenkami na stáří se po čtyřicítce potýkají nejenom ženy, ale často i muži. Možná proto se estetická dermatoložka Věra Terzijská cítí ve své klinice i jako psycholožka. Když odstraní přebytečnou kůži na víčkách, udělá regeneraci, hloubkovou hydrataci, doplní objemy, tak se ženy cítí psychicky lépe.

0:00
/
0:00

„Ženy nám mnohdy opravdu děkují a tvrdí, že jsme jim změnili život. A to mě velmi těší,“ přiznává dermatoložka, která dříve působila jako asistentka na Bulovce – už tehdy ji bavila práce na operačním sále. „Pracujete rukama… To je to, co mě na tom velmi lákalo,“ upřesňuje.

Jejím profesním krédem je přirozená krása – nechce ženy měnit, ale vylepšovat, aby se cítily po zákroku odpočinuté jako třeba po dovolené. Snad i tím získala velkou řadu klientů, kteří chtějí vypadat lépe, aniž by se měnili.

Na druhé straně přiznává, že umí omladit ženy o deset let. Jsou ale určité hranice. Samotné lékařky totiž podle ní mnohdy nejsou soudné, a tak na světových kongresech vídá ženy se strnulým obličejem bez mimiky, obrovskými tvářemi a velikánskými rty. „Ty ženy začínají vypadat skoro stejně, jako postavičky z komiksů,“ tvrdí.

Sprcha bez mýdla  

Regenerace kůže je dnes určité zaklínadlo – měli bychom dodávat hydrataci, nesprchovat se dlouho a používat kvalitní mýdla a gely. Co je mýtus a co je pravda?

„Jsem zastáncem toho, že bychom se o kůži měli starat od raného středního věku,“ konstatuje s tím, že ženy mohou chodit například na obyčejné chemické peelingy nebo  microneedling. Doporučuje také sprchovat se vodou a na intimnější partie používat spíše speciální chemické prostředky, které neobsahují mýdlo.

Věra Terzijská jako jedna z prvních začala praktikovat takzvanou hloubkovou hydrataci, se kterou se setkala na světových kongresech. Nyní školí i v zahraničí. „Mám ráda světové kongresy, snažím se, abych se tam vždy něco nového dozvěděla,“ upřesňuje.

Odebírat podcast

Související