Ženy nechci měnit, jen vylepšovat, podotýká estetická dermatoložka Terzijská
S myšlenkami na stáří se po čtyřicítce potýkají nejenom ženy, ale často i muži. Možná proto se estetická dermatoložka Věra Terzijská cítí ve své klinice i jako psycholožka. Když odstraní přebytečnou kůži na víčkách, udělá regeneraci, hloubkovou hydrataci, doplní objemy, tak se ženy cítí psychicky lépe.
„Ženy nám mnohdy opravdu děkují a tvrdí, že jsme jim změnili život. A to mě velmi těší,“ přiznává dermatoložka, která dříve působila jako asistentka na Bulovce – už tehdy ji bavila práce na operačním sále. „Pracujete rukama… To je to, co mě na tom velmi lákalo,“ upřesňuje.
Čtěte také
Jejím profesním krédem je přirozená krása – nechce ženy měnit, ale vylepšovat, aby se cítily po zákroku odpočinuté jako třeba po dovolené. Snad i tím získala velkou řadu klientů, kteří chtějí vypadat lépe, aniž by se měnili.
Na druhé straně přiznává, že umí omladit ženy o deset let. Jsou ale určité hranice. Samotné lékařky totiž podle ní mnohdy nejsou soudné, a tak na světových kongresech vídá ženy se strnulým obličejem bez mimiky, obrovskými tvářemi a velikánskými rty. „Ty ženy začínají vypadat skoro stejně, jako postavičky z komiksů,“ tvrdí.
Sprcha bez mýdla
Regenerace kůže je dnes určité zaklínadlo – měli bychom dodávat hydrataci, nesprchovat se dlouho a používat kvalitní mýdla a gely. Co je mýtus a co je pravda?
„Jsem zastáncem toho, že bychom se o kůži měli starat od raného středního věku,“ konstatuje s tím, že ženy mohou chodit například na obyčejné chemické peelingy nebo microneedling. Doporučuje také sprchovat se vodou a na intimnější partie používat spíše speciální chemické prostředky, které neobsahují mýdlo.
Věra Terzijská jako jedna z prvních začala praktikovat takzvanou hloubkovou hydrataci, se kterou se setkala na světových kongresech. Nyní školí i v zahraničí. „Mám ráda světové kongresy, snažím se, abych se tam vždy něco nového dozvěděla,“ upřesňuje.
Související
-
Civilizaci trápí epidemie vážnosti. Rozkmitejte bránici a přijde přirozený smích, vyzývá smícholog
Petr Fridrich je instruktorem jógy smíchu. V rozhovoru prozradil triky, které vedou k bezdůvodnému smíchu, a podělil se o zkušenost kolektivního rozesmívání manažerů.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.