Začíná jarní část fotbalové ligy. Jak jednotlivé kluby posílily své týmy?

V pátek v podvečer se po zhruba třítýdenní zimní pauze znovu rozběhne fotbalová liga. I přes rekordně krátkou přestávku kluby z nejvyšší soutěže stihly posílit své kádry. Nové hráče má na soupisce i vedoucí Slavia Praha – získala třeba dánského reprezentanta Alexandera Baha.

Fotbal ŽIVĚ opět na Radiožurnálu!

Naše reportéry posíláme na všechny stadiony a ze všech zápasů vysíláme živě reportérské vstupy. Nejatraktivnější a nejdůležitější vybrané zápasy pak vysíláme v přímém přenosu.

Oznámení vytouženého přestupu Pražané doplnili videem, které provází hudba slavného skladatele a zároveň skorojmenovce rychlonohého obránce Johanna Sebastiana Bacha.

Třiadvacetiletý bek přišel do Edenu z dánského Sönderjyske a podepsal smlouvu na čtyři a půl roku. Kromě Baha slávisté přivedli na hostování s opcí libereckého stopera Kačarabu. „Budu dělat vše pro to, abych se dostal do základní sesatavy,“ slibuje.

Spartě hráči nechybí

Souboj o titul stále nevzdává ani třetí Sparta. Letenští si z hostování stáhli záložníka Fortelného, jinak ale na rozdíl od svého hlavního rivala zatím v zimě žádnou posilu nepřivedli. Podle sportovního ředitele Tomáše Rosického se to však může změnit.

„Přestupové okno sotva začalo a končí 8. února. Jsme aktivní a dá se říci, že pohyb v kádru bude, ale hráčů máme dost,“ říká Rosický.

Opava jde do boje o záchranu naplno

K obměně kádru po nepovedeném podzimu sáhla ambiciózní Plzeň. Aktuálně devátý tým tabulky uvolnil trojici Řezník, Pernica, Alvir. Z hostování se naopak vrátili Matějka se Šulcem a z Olomouce Viktoria přivedla křídelníka Faltu.

Čtěte také

Na přestupovém trhu je v zimě výrazně aktivní především poslední Opava, které má v boji o záchranu pomoct hned osm nových jmen – třeba obránce Březina, záložníci Hellebrand s Kulhánkem nebo útočník Smola.

„Jednoznačně jsme si řekli, že tady ligu chceme zachránit a uděláme pro to všechno. Jsme přesvědčení, že hráči, na kterých jsme se společně shodli, nám pomůžou, přiznává sportovní manažer Opavy Pavel Zavadil.

Poslouchejte už v pátek 15. ledna večer po 18. hodině živé vstupy z utkání Teplice - Jablonec.

Živé vysílání najdete také v mobilních aplikacích. A jak naladit Radiožurnál na rádiu? Vysíláme analogově i digitálně. Podívejte se na mapu našich vysílačů.

autoři: Lukáš Michalík , prh
Spustit audio

Související