Ubývá míst, kam chodívala na koncert… Lucie Výborná na lodi s Jiřím Pavlicou proplula krajem Jana Skácela

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jiří Pavlica a Hradišťan na Koncertu pro hrdiny

V sobotu večer se Radiožurnál opět plavil na vlně dobré nálady, tentokrát doslova. „Pokud by vaší snaze navzdory, došly pro sobotní koncerty prostory, tak já a moje choť, rádi dáme k dispozici loď,“ napsal lodník z Baťova kanálu Jan Šulc Lucii Výborné. Pozvání přijal mimo jiné také muzikant Jiří Pavlica s částí své kapely Hradišťan.

Do malebného moravského kraje se nic nehodí líp než melodie Jiřího Pavlici. Ten s Lucií Výbornou a s menší částí kapely Hradišťan zakotvil na lodi Jana Šulce poblíž obce Vnorovy, rodiště básníka Jana Skácela, jehož texty Pavlica zhudebňuje.

„On byl básník ticha. Nic nevyjadřoval expresivně, ale je v tom moudrost a obrazy, které mě inspirují,“ říká hudebník o Skácelově tvorbě.

V povídání s kapitánem lodi zabrousili do historie kraje i hudebního vkusu Tomáše Bati. Na řadu přišly také varhany a staroslověnský chorál. Vše možné se dá zaslechnout v Koncertech pro jiné myšlenky, stejně jako v plynutí vody, jež hosté na palubě se zájmem probírali. Poslechněte si celý záznam.

Spustit audio
autoři: Lucie Výborná , jkh | zdroj: Český rozhlas

Odebírat podcast

Související