Ubývá míst, kam chodívala na koncert… Lucie Výborná na lodi s Jiřím Pavlicou proplula krajem Jana Skácela

25. duben 2020

V sobotu večer se Radiožurnál opět plavil na vlně dobré nálady, tentokrát doslova. „Pokud by vaší snaze navzdory, došly pro sobotní koncerty prostory, tak já a moje choť, rádi dáme k dispozici loď,“ napsal lodník z Baťova kanálu Jan Šulc Lucii Výborné. Pozvání přijal mimo jiné také muzikant Jiří Pavlica s částí své kapely Hradišťan.

Do malebného moravského kraje se nic nehodí líp než melodie Jiřího Pavlici. Ten s Lucií Výbornou a s menší částí kapely Hradišťan zakotvil na lodi Jana Šulce poblíž obce Vnorovy, rodiště básníka Jana Skácela, jehož texty Pavlica zhudebňuje.

Čtěte také

„On byl básník ticha. Nic nevyjadřoval expresivně, ale je v tom moudrost a obrazy, které mě inspirují,“ říká hudebník o Skácelově tvorbě.

V povídání s kapitánem lodi zabrousili do historie kraje i hudebního vkusu Tomáše Bati. Na řadu přišly také varhany a staroslověnský chorál. Vše možné se dá zaslechnout v Koncertech pro jiné myšlenky, stejně jako v plynutí vody, jež hosté na palubě se zájmem probírali. Poslechněte si celý záznam.

autoři: Lucie Výborná , jkh | zdroj:
Spustit audio

Související