Sérii pátečních Koncertů pro jiné myšlenky završily hity Beatles, filmové melodie a jedno překvapení

28. srpen 2020

Když jí bylo 14 let, rozhodla se Petra Soukupová, že v Polici nad Metují založí vlastní symfonický orchestr. Dnes má kolem sebe 65 amatérských muzikantů, kteří hrají bez nároku na honorář a dokázali si uchovat radost ze společného hraní třeba i na ulici. Ze svého současného turné si orchestr odskočil do Hradce Králové a živě na Radiožurnálu zahrál slavné melodie a taky jedno hudební překvapení.

Koncerty pro jiné myšlenky vznikly s cílem rozptýlit posluchače během nouzového stavu a se stejným záměrem pokračují v letních měsících. Rozhovory spojené s živou hudbou se vysílají každý pátek v 18.30. To nejlepší z koncertů následně Radiožurnál zařadí také do nedělního dopoledního vysílání od 10.00.

Všechny koncerty můžete sledovat živě na webu Radiožurnálu nebo na našem Facebooku.

autoři: Tomáš Černý , and

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová