Tipy na víkend v Pardubickém kraji

14. prosinec 2018
Hernychova vila.jpg

Pardubické divadlo připravilo na sobotu premiéru hry Opory společnosti od Henrika Ibsena. Městské muzeum v Ústí nad Orlicí zahájilo výstavu betlémů a hraček a v lyžařském středisku na Dolní Moravě začíná zimní sezona.

Betlém bez jesliček? I ten ukazují v Ústí nad Orlicí

Malovaný mechanický betlém

Stromek, dárky, možná i kapr a pohádky v televizi. Klasické Vánoce známe velmi dobře. Patří k nim taky betlémy. Pár dní před letošními svátky otevírá orlickoústecké muzeum jejich novou expozici.

Pardubické divadlo uvede v sobotu premiéru hry Henrika Ibsena Opory společnosti. Autorova dramata jsou druhými nejhranějšími po Williamu Shakespearovi. Opory společnosti vznikly v době, kdy se Ibsen odkláněl od historických a romantických témat a začal tvořit realistická dramata ze současnosti. Je pokládán za tvůrce tohoto žánru.

Výstavy betlémů a hraček zahájilo Městské muzeum v Ústí nad Orlicí. Jedna se věnuje různým druhům papírových betlémů a druhá představí desítky dřevěných hraček.

Na Dolní Moravě je na sobotu naplánováno slavnostní zahájení lyžařské sezony.

V Chrudimi se konají vánoční trhy, můžete se tu zahřát svařeným vínem a koupit si třeba dřevěné vánoční dekorace, šperky s minerály, sušené ovoce či kožešinové výrobky.