Tipy na víkend v Pardubickém kraji

Smetanovo náměstí v Litomyšli s historickou radnicí z roku 1418

Masopustní obchůzka ve Vortové. Domácí zabijačka na muzejním dvorku ve Vysokém Mýtě. Komedie Hra na vlka v divadle Exil. Výstava Šaškův svět ve Východočeské galerii.

Nenechte si v sobotu ujít masopustní obchůzku maškar ve Vortové. Začíná už v 8 hodin. 

V sobotu se od 10 do 16 hodin uskuteční na muzejním dvorku ve Vysokém Mýtě Domácí zabijačka. Nebude chybět občerstvení a možnost zakoupení zabijačkových specialit. V ceně vstupného 30 Kč je i vstup do celého muzea.

V rámci Mezinárodního dne průvodců pořádá Informační centrum Litomyšl netradiční komentované prohlídky města. Začátek prohlídky v infocentru na Smetanově náměstí procházka s kvalifikovaným průvodcem trvá přibližně dvě hodiny a je zdarma. 

Nadsázka, humor, extrémní situace, nejen to přináší současná komedie Hra na vlka. Vy máte možnost zavítat na její první reprízu do pardubického divadla Exil tuto sobotu v 19 hodin.

Výstava Šaškův svět, která končí už tuto neděli, představuje výběr z ilustrátorské i volné tvorby osobitého výtvarníka, spisovatele a světoběžníka Miroslava Šaška. Najdete ji ve Východočeské galerie v Pardubicích.