Tipy na víkend v Královéhradeckém kraji

V Dračí laboratoři si návštěvník sám vyzkouší, jak se dělá divadlo
V Dračí laboratoři si návštěvník sám vyzkouší, jak se dělá divadlo

Josefa Pokorného, osobnost náchodského kulturního života, připomíná výstava v Galerii výtvarného umění v Náchodě. Muzeum v Úpici vystavuje britského výtvarníka Roba Howe a královéhradecké divadlo Drak připravilo premiéru nové pohádky.

Jednu ze zapomenutých osobností náchodského kulturního života připomene výstava v Galerii výtvarného umění v Náchodě. Josef Pokorný, pedagog a všestranný výtvarník, věnoval většinu svých sil po příchodu do Náchoda výtvarné výchově i organizaci a vedení rukodělných a uměleckých dílen na místních chlapeckých školách.

Restaurátoři čistí slavný třebechovický Proboštův betlém. V čem je tahle práce unikátní?

V Muzeu betlémů v Třebechovicích pod Orebem začali odborníci s pravidelnou údržbou třebechovického Proboštova betléma

V Muzeu betlémů v Třebechovicích pod Orebem začali odborníci s pravidelnou údržbou třebechovického Proboštova betléma. Taková práce přitom není vůbec jednoduchá. Kulturní památka s třemi tisíci částmi se totiž musí rozebrat, očistit od prachu a pořádně zkontrolovat. Na unikátní práci hořických restaurátorů se zašla podívat reportérka Jana Házová. 

Jako odborný učitel na měšťanské škole v Náchodě a později jako ředitel školy v Hronově se se svými žáky věnoval práci se dřevem, plakátové tvorbě technikou linořezu i propagační grafice. 

Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové v Úpici pořádá výstavu prací britského výtvarníka Roba Howe. Obrazy, vznikající z radosti a pro radost, mají stejně jako jejich autor, který je již 14 let částečně havlovickým obyvatelem, pevný vztah k našemu kraji. Vernisáž výstavy se koná v pátek od 17 hodin.

Královéhradecké loutkové divadlo Drak uvede premiéru pohádkové hry O zlaté rybce. S dětmi na ni můžete zajít tuto sobotu v 18 hodin do divadla Drak.