Tipy na víkend v Královéhradeckém kraji

02582848.jpeg

Královéhradecké Divadlo Drak uvede v neděli inscenaci Zeď aneb jak jsem vyrůstal za železnou oponou. Univerzita v Hradci Králové zve v sobotu na akci Cesta ke svobodě.

Happening u stavby zdi z papírových krabic, která bude rekonstrukcí stavby zdi z krabic v prosinci roku 1989 na tehdejším Gottwaldově (dnes Ulrichově) náměstí v Hradci Králové, najdete v neděli ve 14 hodin. Stavba samotné zdi potrvá průběžně do 19. listopadu.

Fanoušky oblíbená zpěvačka Anna K. vystoupí v Hradci Králové. Se svou kapelou představí své největší hity, ale i nejnovější písně z jejího úspěšného alba Světlo v akustických aranžích. Koncert začíná v sobotu v 19 hodin.

Historicky významný milník novodobých dějin si můžete připomenout na Masarykově náměstí v Náchodě v neděli od 13 hodin. Pro návštěvníky je připraven bohatý program v podobě otevřených dveří nové radnice a městského divadla s průvodcem, komentovaná prohlídka výstav věnovaných sametové revoluci v Muzeu Náchodska. O slavnostní završení oslav se postará básník a písničkář Jiří Dědeček, který vystoupí v 16 hodin.

Univerzita v Hradci Králové zve v sobotu od 16:30 na akci Cesta ke svobodě. Začne odhalením nového názvu piazzetty uprostřed kampusu Univerzity Hradec Králové; náměstí ponese jméno po bývalém prezidentovi Václavu Havlovi. Následovat bude svíčkový průvod z kampusu na Pivovarské náměstí. Akce vyvrcholí slavnostním koncertem k 30. výročí sametové revoluce.

Sobotka si v neděli připomene významné výročí a fakt, že již 30 let můžeme svobodně volit, cestovat a hlavně si můžeme myslet a říkat co chceme. Jak se žilo před Listopadem připomene v soboteckém divadle ve staré radnici na náměstí slavnost s velice zajímavými hosty. Od 15 hodin to bude dokument o 40 letém období plném politické nesvobody, zničených lidských osudů, ale i front na banány, chybějícího toaletního papíru, devizových příslibů a zavřených hranic.

Královéhradecké Divadlo Drak uvede v neděli inscenaci Zeď aneb jak jsem vyrůstal za železnou oponou. Představení začíná v 16 hodin. 

Před Klicperovým divadlem v Hradci Králové začíná v neděli v 18 hodin tradiční happening k 17. listopadu, program bude pokračovat v divadle.