Tipy na víkend v Královéhradeckém kraji

14. prosinec 2018
Zámek Hrádek u Nechanic

Broumovský klášter připravil na neděli tradiční Adventní trh s ukázky řemesel i kulturním programem. V Červeném Kostelci se můžete podívat na vánoční výstavu vláčků a železničních modelů a zámek Hrádek u Nechanic chystá vánoční prohlídky.

Jak prožívali Vánoce naši předci? To prozradí přenos z Podorlického skanzenu v Krňovicích

Podorlický skanzen v Krňovicích má své kouzlo i v zimě

Zveme vás na tradiční akci Vánoce ve skanzenu, která se bude konat v Podorlickém skanzenu v Krňovicích o víkendu 15. - 16. 12. 2018 mezi 10. a 17. hodinou. Český rozhlas Hradec Králové vám ale adventní atmosféru nabídne v živém vysílání už v pátek 14. prosince mezi 9. až 12. hodinou.

V areálu kláštera v Broumově najdete v neděli tradiční adventní trh. Nabídne ukázky řemesel, občerstvení, prodej regionálních produktů i kulturní program. Od 10:00 do 12:00 bude probíhat v klášterním Skriptoriu tiskařská dílna. Vstup je zdarma.

Nenechte si ujít vánoční výstavu vláčků a železničních modelů v Červeném Kostelci. Uvidíte také železniční stanici Červený Kostelec v měřítku 1:120. Modulová železnice bude mít délku přes 30 metrů.

Zastavte se na vánoční prohlídku zámku Hrádek u Nechanic. Můžete se tu podívat na vánočně zdobené interiéry, seznámit se s historií Vánoc a vánočními zvyky nebo v zámecké kuchyni ochutnat pravý anglický punč.