Tipy na víkend v Královéhradeckém kraji

Malá ochutnávka před setkání majitelů historických starých automobilů a motocyklů
Malá ochutnávka před setkání majitelů historických starých automobilů a motocyklů

Navštivte o víkendu třeba Maloúpský jarmark, kam přijede císař Josef II. V Podorlickém skanzenu si prohlédnete historické automobily a motocykly a na zámku Náchod ochutnáte regionální speciality.

Maloúpský jarmark, který oslavuje staré krkonošské tradice, doplní tuto sobotu rekonstrukce příjezdu císaře Josefa II s generálem Laudonem. Jarmark začíná v 10 hodin.

Ze zapomenuté obce „na konci světa“ se z Neratova stalo vyhledávané výletní místo

Neratov v Orlických horách je dnes turisty vyhledávané místo

Neratov v Orlických horách je dnes turisty vyhledávané místo, především kvůli unikátnímu kostelu s částečně prosklenou střechou. Současně v něm našli svůj nový domov lidé se zdravotním postižením. Nechybělo přitom mnoho a obec úplně zanikla. Německé obyvatele totiž po válce vysídlili, staří zemřeli a mladí odešli. Zmiňovaný kostel byl určený k demolici. O záchranu celé lokality se postarala malá skupinka nadšenců. 

V Podorlickém skanzenu v Krňovicích si prohlédněte veterány. Veřejné setkání majitelů veteránů nabídne kromě výstavy historických automobilů a motocyklů také možnost popovídat si o začátcích automobilismu. Prezentovat se budou vozidla do roku výroby 1950.

Na zámku Náchod probíhá v sobotu od 9:30 Hradozámecké hodování, festival minipivovarů, krajových specialit a regionálních potravin.

Městské muzeum v Jaroměři pořádá ve Stálé historické expozici v Josefově výstavu s názvem Dřevo, které nehoří. Představuje tu tvorbu Štěpána Tučka a Davida Navrátila. K vidění budou jejich autorské loutky a obrazy.

Na zámku Dětenice navštivte o víkendu rytířský turnaj, uvidíte kaskadérské kousky odvážných rytířů a přenesete se do romantické doby středověku.