Tipy na víkend v Královéhradeckém kraji

Vánoční zoo v Safari Parku Dvůr Králové - plameňák na sněhu

Vernisáž výstavy Z Hostinného na druhý konec světa ve Františkánském klášteře. KOmentované prohlídky v ZOO ve Dvoře Králové. Oslavu svátku mlsání a hodování v Orlice parku.

Město Chlumec nad Cidlinou se letos připojuje k Mezinárodnímu dni průvodců sobotní prohlídkou města zdarma. Prohlídkový okruh: kostel Nejsv. Trojice, Záloženský dům, kostel sv. Voršily, rodný domek V. K. Klicpery, pomník V. K. Klicpery, radnice, Majorát. Sraz zájemců je ve 14 hodin v parku u kostela Nejsvětější Trojice.

Chystáte se o jarních prázdninách do dvorského safari parku? I tento rok se můžete těšit na speciální komentované prohlídky. Konají se každé úterý a pátek až do 15. března. Průvodci vás seznámí s detaily ze života zvířecích obyvatel zahrady, prozradí vám zajímavosti z jejího zákulisí a zodpoví všechny vaše dotazy.

Vydejte se na oslavu svátku mlsání a hodování. Masopust v Orlice parku nabídne tuto sobotu od 10 hodin malým i velkým masopustní hostinu s tradičními zabijačkovými specialitami, ale i nespočet pochoutek z různých koutů světa. Masopust také navštíví maškary a k dobrému jídlu i pití zahraje flašinetář.

Vernisáž výstavy Z Hostinného na druhý konec světa se koná tuto neděli v 17 hodin ve Františkánském klášteře v Hostinném, kde uvidíte ty nejlepší fotografie Josefa Holice.