Tipy na víkend v Královéhradeckém kraji

Panenka pro Unicef z Luže

Muzeum krajky Vamberk chystá na víkend tvůrčí dílnu výroby panenek pro UNICEF, výtěžek půjde na očkování dětí z rozvojových zemí. Na letišti v Hradci Králové probíhá Hip Hop Kemp. A v areálu barokního hospitalu v Kuksu si prohlédnete díla tří současných českých výtvarníků.

Muzeum krajky Vamberk zve v sobotu na tvůrčí dílnu výroby panenek v projektu Českého výboru pro UNICEF Adoptuj panenku a zachráníš dítě. Již vyrobené panenky budou v prodeji v obchodě mARTina v muzeu. Výtěžek z prodeje půjde na očkování dětí z rozvojových zemí proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám.

Na letišti v Hradci Králové najdete 18. ročník festivalu Hip Hop Kemp. Akce, která vyvrcholí v noci na neděli, nabídne vystoupení několika stovek hudebníků. Jde o největší hiphopovou přehlídku ve střední a východní Evropě.

Na festivalu se jako hlavní hvězdy představí například američtí rapeři Freddie Gibbs, Tech N9ne, Masego, dvojice EarthGang či Token, přezdívaný nový Eminem. Z Francie přijede parta Hocus Pocus. Z českých interpretů vystoupí Smack, Prago Union, Rest & DJ Herby, Pio Squad.

Obrazy a drobné plastiky tří současných českých výtvarníků doplnily expozici Českého farmaceutického muzea v areálu barokního hospitalu v Kuksu na Trutnovsku. Výstava Intervence č. 17 – Vedlejší účinky bude přístupná při prohlídce muzea do 30. září.

Kurátorky si pro výstavu vyžádaly práce Tomáše Hlaviny, Anežky Hoškové a Pavly Scerankové. Jejich díla, zejména sochy a drobné instalace, podle organizátorů výstavy vedou dialog s estetikou barokního interiéru a historického lékárenského vybavení.