Tipy na víkend v Královéhradeckém kraji

18. leden 2019
Klášter Benedektinů - Broumov

Broumovský klášter o víkendu připomene 20 let od objevení kopie Turínského plátna, která je vystavená v klášterním refektáři. Královéhradecký Kulturní dům Střelnice v sobotu pořádá netradičně pojatý ples doplněný o gastronomický zážitek.

Broumovský klášter si v sobotu připomene 20 let od objevení vzácné kopie Turínského plátna, která je vystavena v klášterním refektáři. Výročí oslaví klášter speciálními prohlídkami s doprovodným programem.

Vzácný artefakt našel v lednu 1999 současný správce kláštera Přemysl Sochor. Plátno bylo ukryto za štukovým věncem v klášterním kostele svatého Vojtěcha.

V areálu náchodského zámku chátrá nevyužitá hospodářská budova. Co ji v budoucnu čeká?

V areálu náchodského zámku chátrá nevyužitá hospodářská budova

Součástí náchodského zámku je i bývalá úřednická budova. Stojí u hlavního vjezdu do zámku na 5. nádvoří. V současné době je nevyužitá a chátrá. Podle investičního referenta Národního památkového ústavu Jiřího Svobody na její opravu v současnosti nejsou peníze. O její nejbližší osud se zajímala reportérka Jana Házová.

Od 9:00 do 11:00 bude Maiwaldova akademie Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov pořádat interaktivní prohlídky klášterní písárny zaměřené na Turínské plátno. V 11:00 a 13:00 se uskuteční speciální prohlídky kláštera zaměřené na Turínské plátno, jeho historii a zajímavosti.

Kulturní dům Střelnice v Hradci Králové má na sobotu na programu od 20 hodin G ples – netradiční pojetí plesu doplněné o gastronomický zážitek. Akce nabízí neobvyklé pokrmy i nápoje, barmansou show a bohatou tombolu, taneční vystoupení a koktejlový bar.

Nenechte si ujít Městský ples v Adalbertinu v Hradci Králové. Na sobotu je od 19 hodin připraven bohatý program, k tanci zahraje Filharmonie Hradec Králové, Bigband Jiřího Pavlíka, Hradecká cimbálová muzika nebo Art Jazz Band.