Tipy na víkend v Libereckém kraji

Začátek čtyřdenního masopustu v Postřekově na Domažlicku

Masopust v osadě u Českého Dubu. Výtvarná dílna v Centru textilního tisku v České Lípě. Dokský a starosplavský masopust. Výstava výběru z díla akademického malíře Dalibora Matouše v galerii DETESK.

Masopust v osadě u Českého Dubu nazvaný Čumprdění vypukne v sobotu ve 13:30. Na programu budou soutěže, hledat se bude také nejlepší maska. 

V Centru textilního tisku v České Lípě začíná v sobotu v 10 hodin výtvarná dílna zaměřená na výrobu masopustních masek. Masopustní průvod se v České Lípě uskuteční v neděli. 

Čtěte také

Dokský a starosplavský masopust - průvod masek půjde v sobotu přes Komenského a Máchovu ulici, Jarmilinou stezkou do Starých Splavů. Od 10:00 do 14:00 bude zároveň mimořádně otevřený dokský zámek. 

Masopust v Zákupech začne v sobotu ve 13 hodin, kdy bude probíhat srocování masek na náměstí Svobody. Ve 14:00 hodin předá maškarám starosta Zákup klíče od města a průvod městem v čele s medvědem Dřevoušem se vydá městem na alegorickém traktoru.

Až do neděle probíhá v galerii DETESK výstava výběru z díla akademického malíře Dalibora Matouše. Přesto, že se jedná o předního představitele českého kubismu přebývajícího převážnou část života v nedalekém Turnově, je jeho dílo v Železném Brodě prezentováno poprvé.