Tipy na víkend v Libereckém kraji

18. leden 2019
Pracuje se na válečku, kterému se říká herdule nebo peřinka

V turnovském Muzeu Českého ráje si prohlédněte fotografie Pyrenejského pohoří, které pořídil geolog Jan Bubal. Až do konce února si můžete v Semilech zabruslit. Městské muzeum Mimoň připravilo výstavu paličkované krajky.

Hasičský ples se koná v sobotu v Kulturním centru v Semilech. Od 20 hodin tu k tanci a poslechu zahraje kapela Sky Way, připravená je i bohatá tombola a občerstvení.

Turnovské Muzeum Českého ráje připravilo fotografickou výstavu z expedice geologa Jana Bubala.

Seznamte se – sochy lvů, které budou hlídat vstup do muzea v Liberci

Bronzový lev a lvice, sochy od Jaroslava Róny. Takoví budou strážci vstupu do Severočeského muzea v blízké budoucnosti - vizualizace

Velké vstupní schodiště před budovou Severočeského muzea v Liberci by měly zřejmě ještě letos zdobit dvě velké sochy lvů. Na první z nich pracuje sochař Jaroslav Róna.

Výstava s názvem Z vrcholů Pyrenejí obsahuje soubor velkoformátových barevných fotografií, zachycujících cestu mineraloga a geologa Jana Bubala na cestě po Pyrenejském pohoří.

Až do konce února si můžete v Semilech zabruslit, kluziště je připravené vedle Státního okresního archivu.

V sobotu 19. 1. 2019 v 15,00 hod. bude v podkroví Městského muzea Mimoň zahájena výstava paličkované krajky s příznačným názvem Tři tváře krajky.

Vernisáž výstavy otevře přehlídka autorských modelů pražské výtvarnice Dany Maškové, budou na ní k vidění mimo jiné i práce Jitky Kytkové, Jolany Davidovičové a Ivany Domanjové.

Na výstavě samotné uvidíte krajky současné i historické, klasické i fantazijní a jako vrchol umění paličkované krajky bude vystaven soubor zrekonstruovaných mnohopárových čepcových krajek paní Ivety Žlnkové ze Slovenska.