Tipy na víkend v Libereckém kraji

Letní kino (ilustrační foto)
Letní kino (ilustrační foto)

Letní kina v Libereckém kraji zahajují sezónu, třeba to v Turnově nebo v Jablonci nad Nisou. V Liberci můžete v neděli zajít na slavnostní zahájení Letní olympiády dětí a mládeže. A o počátcích rekreace v Jizerských horách se dozvíte na výstavě v Jablonci nad Nisou.

V liberecké zoo můžou návštěvníci nově vidět dvě vzácná lvíčata

Mláďata lva berberského v liberecké zoo

Po několika měsících se v Zoo Liberec znovu narodila mláďata ohroženého lva berberského. Předchozí dva odchovy se nezdařily, tentokrát se ale mláďata jeví jako zdravá. 

Letní kino v Turnově zahájilo jako první v Libereckém kraji toto úterý sezónu, v pátek se přidá letní kino v Jablonci nad Nisou, kde uvidíte českou černou komedii Teroristka s Ivou Janžurovou. Promítat se bude i v Lidových sadech v Liberci nebo v kempu v Hejnicích.

V Liberci zajděte v neděli na slavnostní zahájení IX. Letní olympiády dětí a mládeže. Zúčastní se jí více než 4000 sportovců včetně doprovodu. Soutěžit se bude v 18 sportovních disciplinách a také v jedné umělecké – street artu.

Na počátky rekreace v Jizerských horách a západní části Krkonoš je zaměřená nová výstava Rekreace za ROHem. Přes letní sezonu bude v kostele svaté Anny v Jablonci nad Nisou. V interiéru jsou kromě historických fotografií i trojrozměrné instalace, maketa horské chaty nebo dobové artefakty.