Tipy na víkend v Libereckém kraji

Exteriér - vysokozdvižná kladka s dětmi
Exteriér - vysokozdvižná kladka s dětmi

V Harrachově můžete přivítat Krakonoše, v Pojizerské galerii se zase podíváte na fotografie z Egypta, které tu pořídil Kamil Voděra. Program je připraven i v liberecké iQLANDII nebo v Zámecké minigalerii v Lomnici nad Popelkou.

V sobotu v 10 hodin přijede se svou početnou družinou přivítat do Harrachova jaro pán hor Krakonoš. Akce Příjezd Krakonoše má v Harrachově dlouholetou tradici.

Návštěvníci uvidí nejen samotného Krakonoše, ale i jeho policii, čertiska, která nenechají bez povšimnutí žádného hříšníka a mnoho dalších roztodivných bytostí. V cíli Krakonošova příjezdu čeká na všechny bohatý celoodpolední program.

Za lidovými kroji do liberecké knihovny

Předseda Sdružení rodáků a přátel kraje Karolíny Světlé Milan Pavlů

Vínek, krejzlík nebo tacle. Tak zní názvy jednotlivých částí lidových krojů. Barevné a pečlivě propracované historické oděvy a jejich repliky z Podještědí jsou k vidění na výstavě v Liberci.

Fotograf Kamil Voděra vystavuje v Muzeu a Pojizerské galerii v Semilech své černobílé fotografie z Egypta. Expozice s názvem Černobílej svět ukazuje snímky z let 2000 až 2006, kdy autor pracoval jako fotograf Českého egyptologického ústavu Univerzity Karlovy v Praze.

V liberecké iQLANDII bude po celý březen živo. Už tuto sobotu tam můžete navštívit Hlavolámání. Setkáte se s největším sběratelem hlavolamů v Česku, Dr. Jaroslavem Flejberkem, a můžete se pokusit pokořit český rekord ve skládání Rubikovy kostky.

V neděli je potom pro děti připravený nový film Se zvířátky o vesmíru. Zvířecí vesmírná výprava startuje v 9:30 v Planetáriu.

V Zámecké minigalerii v Lomnici nad Popelkou na Semilsku najdete novou výstavu výtvarníka Matyáše Beránka nazvanou Tváře známé neznámé. Jsou na ní portréty severoamerických indiánů z kmenů Siouxů, Aparaho nebo Navaho. Obrazy malované pastelem budou v minigalerii k vidění do 12. května.