Tipy na výlet na Vysočině

Karel Kryl na festivalu Bratislavská lyra v roce 1969

Průvody v Jihlavě u příležitosti 30. výročí sametové revoluce a Svatomartinský v Třešti. Promítání filmu Něžná revoluce v Kině Vesmír a písně Karla Kryla.

30. výročí sametové revoluce oslavte v neděli v Jihlavě. V 17:11 vyjde z Masarykova náměstí sametový průvod s lampiony, v závěru bude ohňová show.

Tuto neděli se uskuteční akce s názvem 17. listopad v Pelhřimově. Začíná v 17 hodin a budete mít možnost poslechnout si písně Karla Kryla, zavzpomínat si s hlavními aktéry listopadových událostí a podívat se na dobové fotografické a filmové záběry. Akce se koná na Masarykově náměstí a ve 20 hodin na ni naváže projekce filmu Něžná revoluce v Kině Vesmír. 

V rámci evropského projektu European Theatre Night se v sobotu v 19 hodin otevře Horácké divadlo v Jihlavě. Noc divadel nabízí nevšední zážitky, jako jsou například workshopy pro děti i dospělé, prohlídky divadelních zákulisí, diskuze s herci, scénografy a režiséry a další zajímavá setkání.

V Třešti na Vysočině začíná v sobotu v 16:30 Svatomartinský průvod v čele s bubeníky skupiny Tamburino z Jemnice, vyjde z fary kostela sv. Martina. K vidění bude také skupina historického šermu Vyděděnci Jihlava a ohňová show skupiny Novus Origo.