Tipy na výlet na Vysočině

Skanzen na Veselém Kopci
Skanzen na Veselém Kopci

Oslavte Velikonoce třeba ve skanzenu na Veselém Kopci, kde jsou na programu ukázky lidových tradic a malování kraslic. Zámek Jaroměřice nad Rokytnou je velikonočně vyzdoben a na zámku v Telči proběhne v sobotu Velikonoční jarmark.

Užijte si Velikonoce ve skanzenu na Veselém Kopci, kde v pátek začne nová návštěvnická sezona. Uvidíte ukázky obyčejů, malování kraslic, tradičního pečiva a předmětů provázejících velikonoční svátky v minulosti.

Desítky háčkovaných kraslic ozdobily velikonoční strom v Pelhřimově

Velikonoční strom, Pelhřimov

Na Family pointech po celé Vysočině vrcholí Jarní dny. Lidé se v rodinných centrech scházejí ke společnému tvoření, připravené jsou výtvarné dílny i kulturní programy.

Zámek Jaroměřice nad Rokytnou na Třebíčsku připomene Velikonoce tematickou výzdobou prohlídkových tras. Návštěvníci zámku ji uvidí od 19. do 22. dubna. A na zámku v Telči bude 20. dubna Velikonoční jarmark. Prodej rukodělných výrobků a občerstvení doplní aktivity pro děti na zámeckém nádvoří a v zahradě zámku.

V expozici soukromého Muzea Techniky v Telči přibyl závodní vůz Praga Piccolo z roku 1931. Majitel muzea ho renovoval dvě zimy. Vrátil mu původní tvary, i když karoserii musel vyrobit znovu včetně výdřevy a hliníkového oplechování.

Novinkou v expozici je i nákladní vůz Praga z roku 1929. V Muzeu techniky uvidíte kromě 25 automobilů a 40 motocyklů také historické bicykly, dětské kočárky, hračky i elektrospotřebiče a věcí denní spotřeby.