Tipy na výlet v Karlovarském kraji

14. prosinec 2018
Klášter premonstrátů v Teplé

Netradiční prohlídky klášterního areálu pořádá Hroznatova akademie v Teplé. Muzeum Karlovy Vary připravilo na sobotu výtvarou dílnu pro děti a v chebské Galerii výtvarného umění si můžete prohlédnout divadelní opony z 19.století i ze současnosti.

Advent v klášteře chystá na sobotu Hroznatova akademie v Teplé na Chebsku. Půjde o netradiční prohlídky klášterního areálu. Program zahájí v 16 hodin koncert pěveckého souboru Cantilo v Modrém sále Kláštera. Samotné prohlídky začnou o hodinu později a budou spojené s noční hrou.

Galerii v Chebu zdobí fotografie Tona Stana. Jsou na nich i slavné modelky

Výstavu zdobí také fotografie Evy Herzigové, nazvaná Star

V Art Centru chebské Galerie 4 probíhá výstava Go West fotografa Tono Stana. Nově se autor představil jako experimentátor vytvářející exponáty z kovu.

Muzeum Karlovy Vary pořádá v sobotu další tvořivou dílnu pro děti. Tématem bude zima a zimní sporty. Zaměřená bude na výrobu drobných dárků, dekoračních mini sáněk ze dřeva, vánočních ozdob, vánočních a novoročních přání nebo jmenovek na dárky. Pracovat se bude s textilem a papírem. Výtvarná dílna se uskuteční v době od 14 do 17 hodin.

Divadelní opony v českých zemích v 19. – 21. století si prohlédněte až do konce prosince v Galerii výtvarného umění v Chebu. Výstava představuje známé i nově objevené opony, a to především formou soutěžních návrhů a náčrtů.

Součástí jsou i soutěžní návrhy pro Národní divadlo v Praze, opony pro ochotnická divadla či návrhy pro jednotlivá představení jako část celé scénografické koncepce. Muzeum si také zapůjčilo z vídeňské Galerie Belvedere návrh opony Gustava Klimta pro Městské divadlo v Karlových Varech.