Tipy na výlet v Karlovarském kraji

Klášter premonstrátů v Teplé

ZImní prohlídky tepelského kláštera Premonstrátů. Tradiční maškarní karneval v Kulturním domě Aš. 

Tradiční maškarní karneval, který má již svou tradici se koná tuto neděli od 15 do 17 hodin v Kulturním domě Aš. Letos se můžete těšit na program, který si pro vás připravily pohádkové bytosti.

Vydejte se na prohlídku tepelského kláštera Premonstrátů. Románsko-gotický kostel Zvěstování Páně, vzácná knihovna se 100 tisíci svazky anebo obrazárna s portréty všech opatů, kteří klášter vedli od 12. až do 20. století – to všechno uvidíte při zimní prohlídce. Otevřeno je od pondělí do soboty od 9 do 15:30, kdy začíná poslední prohlídka a v neděli od 11 do 15:30.

Interaktivní galerie Becherova vila je od čtvrtka hostitelem již 30. ročníku celostátní soutěžní přehlídky prací žáků a studentů středních a vyšších odborných škol s výtvarným zaměřením. Ve čtyřech výstavních sálech Becherovy vily tak budou prezentována díla zastupující více než 25 škol z celé České republiky, a to v pěti kategoriích: Produktový design; Grafický design; Oděv, textil, obuv; Sklo, keramika, porcelán; Fotografie a multimédia.