Tipy na výlet v Karlovarském kraji

02400859.jpeg
02400859.jpeg

Pomlázky a kraslice si můžete o víkendu koupit na velikonočních trzích v Karlových Varech, připravené jsou i tvořivé dílny pro děti. Horní hrad Hauenštejn pořádá Den sokolnictví a lovectví a na hradě Seeberg vystoupí Ledecká dudácká muzika.

Zastavte se o víkendu třeba na velikonoční trhy v Karlových Varech. Můžete si koupit třeba pomlázky, kraslice či dekorace. Od pátku do neděle jsou také otevřeny tvořivé dílny pro děti.

V Jáchymově vzniká knihovna latinské školy. Návštěvníky zavede do období renesance

Radnice v Jáchymově

Knihy staré víc než 400 let, psané latinsky, německy i česky nebo takzvané knihy na řetězu. To nabídne nově vznikající knihovna latinské školy v Jáchymově na Karlovarsku. Prostory vybralo město v renesančním sklepení vlastní radnice.

Připraven je hudební doprovod, vystoupí tu třeba dětský pěvecký sbor nebo Ivan Hlas. V pondělí je v Kostele Nanebevstoupení Páně na programu velikonoční koncert.

V sobotu bude Horní hrad Hauenštejn u Ostrova nad Ohří plný dravých ptáků i různých druhů sov. V rámci Dne sokolnictví a lovectví tu uvidíte celou řadu dravců a sov rozmístěných po celém hradě, letové ukázky dravců s přednáškami či hry a soutěže.

Návštěvníci si mohou vyzkoušet podržet si dravce na ruce či střílet z luku. Na programu je také přednáška o historii sokolnictví.

Na hradě Seeberg je připraven velikonoční program. Kromě velikonočních trhů s prodejem tradičních výrobků, dekorací a pochutin tu také v rámci hudebního programu vystoupí Ledecká dudácká muzika.

Děti se mohou těšit na rukodělné dílny. O občerstvení se postará velichovská hospoda U Lípy, která bude před očima návštěvníků chystat zabíjačkové pochoutky.