Tipy na víkend – vyberte si svůj region!

23. únor 2024

Ještě nevíte, kam se o víkendu vydat za kulturou, památkami, za sportem nebo do přírody? V Praze začíná Matějská pouť. Na výstavu exotických ježků vyrazte na Vysočinu. Pokračuje plesová sezona i zimní prohlídky zámků. Vypravit se ale můžete třeba i na muzikál, pohádku nebo si zaplavat společně s otužilci. Podívejte se, co zajímavého se chystá ve vašem kraji.

V sobotu otevírá své brány největší pouť v České republice. Na tradiční Matějskou vyrazte na pražské Výstaviště v Holešovicích. Čeká vás klasika v podobě strašidelného zámku, kolotočů, centrifugy, střelnice, záplavy cukrové vaty a perníkových srdcí.

Speciální zimní prohlídky pořádá pivovar Regent v Třeboni, v pátek a sobotu od 19 hodin. Návštěvníci projdou za svitu pochodně s průvodcem starým pivovarským podzemím, ochutnají domácí chléb pečený s použitím pivovarských kvasnic a samozřejmě pivo.

Tušili jste, že 30. únor (tedy den, který neexistuje) je Mezinárodním dnem omylů v kalendáři? V tomto duchu je pro vás na sobotu připravená dětská stezka plná omylů v Zooparku Zelčín. Přijďte odhalit, co je skutečně pravda a co omyl! Na každého, kdo stezku dokončí, čeká malá odměna.

Unikátní možnost zavítat s průvodci do expozice Karibuni pro slony africké a jejich chovného zázemí nabízí Zoo Zlín. Prohlídky jsou v časech 9:00, 10:30, 13:00 a 14:30 a je třeba si na ně předem udělat rezervaci.

Chcete vědět, co zajímavého se děje blízko vás? Klikněte do mapy a vyberte si z našich tipů.

Rádi zveřejníme i vaše tipy. Napište nám je na adresu vikend@rozhlas.cz.

autor: djo
Spustit audio