Tipy na víkend – vyberte si svůj region!

28. září 2023

Ještě nevíte, kam se o víkendu vydat za kulturou, památkami, za sportem nebo do přírody? Ve čtvrtek na Den svatého Václava připomenou patrona naší země slavnosti hned na několika místech. Poslední zářijovou sobotu se vypravte na Budějovický western, Den zvířat v Zoo Hluboká nad Vltavou nebo tradiční Křivoklání. Podívejte se, co zajímavého se chystá ve vašem kraji.

O svátečním dnu, ve čtvrtek 28. září, se vydejte na Svatováclavské slavnosti, které se pořádají například na nádvoří Zámku Svijany. Kromě slavnostního příjezdu svatého Václava čeká na návštěvníky od 10 do 20 hodin pestrý program. Budou připravené prohlídky zámeckých expozic, projížďky historickým kočárem areálem pivovaru, i dobová pec, kde si zájemci budou moci upéct chléb podle původních historických postupů.

Oslavy 243. výročí založení pevnosti Terezín – tzv. Josefínské slavnosti – začínají v sobotu v pravé poledne. Připomenete si život v 18. století, na vlastní kůži zažijí, jak to před dávnou dobou v Terezínské pevnosti vypadalo. Program zahrnuje i vystoupení sokolníků a koní, výstavu hasičské techniky, živá zvířátka, historickou krčmu, pouťové atrakce a další zábavu.

O víkendu se na hradě Křivoklát koná tradiční Křivoklání. Letošní novinkou je Turnaj rytířů Valhally a průvod, který povedou bájné Valkýry. Tešit se můžete na šermíře Merlet a Maledictus, filmové koně, průvod, chůdaře, filmovou stezku rytíře Merletíka a mnoho dalšího.

Chcete vědět, co zajímavého se děje blízko vás? Klikněte do mapy a vyberte si z našich tipů.

Rádi zveřejníme i vaše tipy. Napište nám je na adresu vikend@rozhlas.cz.

autor: djo
Spustit audio

Více z pořadu