Tipy na víkend – vyberte si svůj region!

2. červen 2023

Ještě nevíte, kam se o víkendu vydat za kulturou, památkami, za sportem nebo do přírody? Nadcházející víkend se nese ve znamení oslav Dne dětí. Slunečný víkend můžete strávit na koupališti s hudbou nebo zajeďte do Bavorova a hoďte si škrpálem. Nebo co takhle vyrazit potmě do některého z kostelů? Podívejte se, co zajímavého se chystá ve vašem kraji.

Celorepubliková akce Noc kostelů vás vezme do míst, která veřejnosti nejsou běžně přístupná. Jen v Praze se zapojilo 157 kostelů, které vám ukážou své zákulisí. Součástí 15. ročníku jsou i programy pro děti, workshopy a přednášky. Seznam a program všech zapojených kostelů najdete na webu www.nockostelu.cz.

Den dětí na Zubačce na jediné české ozubnicové trati z Tanvaldu do Kořenova a Harrachova si užijte v sobotu. Program plný her a soutěží odstartuje v 10 hodin a je plánovaný do 16 hodin. Přístupné bude také Muzeum ozubnicové dráhy v Kořenově a Výtopna Kořenov, v provozu bude vláček Důlní železnice i historický autobus na Jizerku nebo do Příchovic.

Na olomouckých Poděbradech organizátoři slibují sportovní aktivity pro děti, skákací hrady, malování na obličej, opékání špekáčků, točenou zmrzlinu a třeba i dobroty z grilu.

V Plzni se vydejte do parku za Plazou. Od 12 do 15 hodin si v parku za Plazou mohou děti vyzkoušet 12 úkolů z muzikálových disciplín – zpěv, tanec a herectví. Stanoviště je postupně provedou celou pohádkou Co takhle svatba, princi?

Druhý ročník soutěže v hodu bavorovským škrpálem pro rodinné týmy se koná v sobotu v Bavorově na Strakonicku. Prezentace účastníků v tamním Panském domě začíná ve 14 hodin, soutěžní klání odstartuje o dvě hodiny později. Čas mezi tím vyplní zábavné sportovní odpoledne a také pohádka pro děti v podání divadelního spolku LUK.

Za sluncem na Michal – tak se jmenuje odpoledne a noc v areálu sokolového koupaliště Michal na Sokolovsku. Po 16. hodině tam zahrají kapely Mig 21, Support Lesbiens a Vypsaná fiXa.

Chcete vědět, co zajímavého se děje blízko vás? Klikněte do mapy a vyberte si z našich tipů.

Rádi zveřejníme i vaše tipy. Napište nám je na adresu vikend@rozhlas.cz.

autor: djo
Spustit audio

Více z pořadu