Tipy na víkend v Olomouckém kraji

Hrad Šternberk pohledem z trati závodu Ecce Homo

Výstava v šumperském muzeu s názvem Zmatené peníze. Prohlídky na hradě Šternberk tematicky zaměřeny na osobu svatého Martina. Africké trhy s exotickým ovocem v Olomouci.

V šumperském muzeu se otevřela výstava s názvem Zmatené peníze. Jejím ústředním tématem jsou platidla a jejich podoby v různých historických obdobích. Expozice je interaktivní, návštěvníci na ní budou moci například rozlišovat padělky od originálů. Na expozici se návštěvníci dozvědí i řadu dalších zajímavostí spojených s platidly - například to, proč mají kasičky tvar prasátka. 

Moravské divadlo v Olomouci uvede v neděli v 16 hodin operu Don Pasqual o potížích starého mládence, který se chce oženit s mladou dívkou. 

Na hradě Šternberk pokračují prohlídky i v listopadu. V neděli u příležitosti oslav svátku svatého Martina si jeho zaměstnanci připravili akci Svatomartinské prohlídky. Průvodci budou oblečeni v dobových kostýmech a jejich výklad se zaměří nejen na historii hradu, ale i na legendu o svatém Martinovi. 

Přijďte ochutnat cizokrajné ovoce na nedělní Africké trhy v Olomouci.  Těšit se můžete na čerstvé i sušené ovoce, koření až ze Zanzibaru a mnoho dalších exotických dobrot.