Tipy na víkend v Olomouckém kraji

16. listopad 2018
Joan Osborne

Práci českých designérů můžete obdivovat v Olomouci na dalším ročníku akce Dizajntrh. Olomoucká divadla se zapojí do Noci divadel a nachystány jsou i workshopy nebo koncerty. V Šumperku se koná bluesový festival Blues Alive.

Do Olomouce tento pátek a sobotu míří stovka českých i slovenských designérů na akci s názvem Dizajntrh.

Jsem dělnice udržitelné módy, říká spolupořadatelka Dizajntrhu Adéla Píchová

Adéla Píchová

Udržitelná móda je hlavní náplní zájmu Adély Píchové. Věnuje se jí jak osobně, tak při studiu, ale i profesně v olomoucké vzdělávací neziskovce ARPOK.

Po dvou ročnících v prostorách muzea Pevnosti poznání se letos přesouvá do Uměleckého centra Univerzity Palackého, na novém místě nabídne více značek i novinky ve svém multižánrovém programu. Čeští a slovenští prodejci nabídnou to nejlepší z módy, doplňků, knih, hraček či kosmetiky.

V Olomouci se k Noci divadel připojí sedm scén. Chystají prohlídky zákulisí, workshopy, koncerty i interaktivní hru. Program v některých začíná už dopoledne a potrvá do pozdních nočních hodin.

V Šumperku si nenechte v pátek a v sobotu ujít prestižní mezinárodní bluesový festival Blues Alive, zamíří na něj přední světové bluesové hvězdy.

Třiadvacátý ročník akce ozdobí letos americká písničkářka Joan Osborneová, americká kytaristka Ana Popovicová, americký kytarista Joe Louis Walker nebo držitel loňské Grammy v kategorii moderního blues Fantastic Negrito. Vvětšina hudebníků přijede na festival z USA, letošní ročník se tak ponese ve znamení amerického blues.