Tipy na víkend v Olomouckém kraji

Mladé žirafy Rothschildovy
Mladé žirafy Rothschildovy

Zámek Čechy pod Košířem v sobotu pořádá Svatojánské zámecké hody. Na zámku v Náměšti na Hané si nenechte ujít hrané scénky z českých filmů a Zoo Olomouc slaví Světový den žiraf. Hrad Šternberk připravil program pro děti.

Bez biskupa Karla z Lichtensteinu-Castelcorna by Morava vypadala jinak, dokazuje to nová výstava v olomouckém muzeu umění

Pouliční pozvánka na výstavu

Pořídil jeden z nejvzácnějších obrazů v Česku. Díky němu se baroko na Moravě nestalo obdobím temna, ale rozkvětu. Olomoucký biskup Karel z Lichtensteinu-Castelcorna byl totiž podle historiků skvělým manažerem. Baroknímu velmoži věnovalo olomoucké Muzeum umění největší letošní výstavu. Dozvíte se na ní mimo jiné i to, že biskup Karel měl rád luxus. A že zasáhl do čarodějnických procesů.

Na zámku Čechy pod Kosířem se konají Svatojánské zámecké hody. V sobotu od 11 hodin se tu můžete těšit na bohatý kulturní program, ochutnávání kulinářských specialit a prohlídku zámku. Vystoupí tu také hanácký folklorní soubor Kosíř a na workshopu si můžete vyrobit svatojánský věneček.

Na zámku v Náměšti na Hané si nenechte ujít hrané scénky na motivy českých filmů v rámci Filmových prohlídek. V sobotu od 17 hodin se můžete těšit na scény z filmů Světáci, S tebou mě baví svět nebo Vrchní prchni.

Zoo Olomouc slaví o víkendu Světový den žiraf. Návštěvníci si mohou projít vzdělávací stezku s informacemi a otázkami ze života žiraf. V 15 hodin proběhne komentované krmení žiraf.

Na hradě Šternberk je v neděli od 14 hodin je připravený program pro děti. Užít si tu můžete projížďky na koních, lukostřelbu, ukázky dravců nebo rybolovu, děti budou tvořit v kreativní dílničce a nebo se naučí žonglovat.