Tipy na víkend v Olomouckém kraji

11. leden 2019
Na tým Pochoutkového roku čekala zelňačka

Ty nejlepší zelňačky můžete ochutnávat v sobotu ve Velkém Vrbně na chatě Olšanka. Přerovská městská galerie připravila výstavu o socialistických artefaktech denní potřeby a Arcidiecézní muzeum Olomouc vystavuje vzácné kněžské oblečení kardinála Bedřicha z Fürstenberka.

Horská služba Jeseníky důrazně varuje před rizikem pádu lavin

02571551.jpeg

Už týden platí v Jeseníkách třetí stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály. A dnešní měření horských záchranářů v terénu prokázalo, že riziko je stále aktuální.

Ve Velkém Vrbně u Starého Města pod Sněžníkem se bude v sobotu vařit zelňačka. Pojďte se podívat na neformální mistrovství České republiky na chatu Olšanka, kde ochutnáte ty nejlepší polévky ze zelí.

Přerovská městská galerie otevřela výstavu socialistických artefaktů denní potřeby. Uvidíte třeba sáčky, lahve, plechovky a další obaly od potravinářského a drogistického zboží ze 70. a 80. let. Součástí expozice je i vojenský retro koutek.

Veškeré exponáty pocházejí ze sbírky čtrnáctiletého Patrika Horkého, osmé třídy Základní školy J. A. Komenského v Předmostí. Originální kousky do své sbírky hledá v internetových aukcích nebo s matkou objíždí bleší trhy.

Olomoucké arcidiecézní muzeum nově vystavuje vzácné kněžské oblečení kardinála Bedřicha z Fürstenberka, šestého olomouckého arcibiskupa. V expozici se dozvíte i to, v jakém období našly inspiraci některé elegantní části kněžských oděvů.