Tipy na víkend v Olomouckém kraji

Domácí zelňačka

Výstava Výsledek pozorování v olomouckém Muzeu moderního umění. Neformální mistrovství České republiky ve vaření zelňačky na chatě Olšance ve Velkém Vrbně. 

Olomoucké Muzeum moderního umění otevřelo svou první letošní výstavu. Pod názvem Výsledek pozorování představuje současného českého grafika Jana Moravce. Expozice doplňuje velkou výstavu o historii grafiky v Evropě. Jan Moravec vyniká především ve dvou grafických oblastech – leptu a suché jehle. Obojí specificky využívá pro zachycení krajiny. Za krajinu autor považuje také dav či scenérie lidských těl.

Jeseníky čeká v sobotu neformální mistrovství České republiky ve vaření zelňačky. Na chatě Olšance ve Velkém Vrbně u Starého Města pod Sněžníkem si užijete den plný zábavy a ochutnávky soutěžních polévek. Těšit se můžete i na grilované pokrmy. Děti budou moci nahlédnout do kuchyně a nebude chybět ani pohádkový karneval.

Výstava hranického fotografa Milana Kaštovského nabídne osmdesát fotografií, které se budou řadit do dvou témat. Prvním tématem budou stylizované, netradiční fotografie z Evropských jazzových dnů v Hranicích. Druhým tématem budou fotografie z autorových cest po světě, například z Izraele. Vernisáž se uskutečnila ve čtvrtek 16. ledna v muzeu na Staré radnici v Hranicích a navštívit ji můžete až do 14. února. 

Slavnostní zahájení výstavy 100 let skautingu v Kojetíně se koná v sobotu od 14 hodin v galerii VIC.