Před sto lety ve 20:15 vše začalo. Na oslavě se chceme potkat s posluchači a zavzpomínat, těší se Jan Pokorný
Přesně před sto lety začalo v Československu pravidelné rozhlasové vysílání. Český rozhlas k této upomínce připravil řadu událostí. Tou nejzásadnější bude dnešní koncert v Riegrových sadech, kde uslyšíme třeba Ivana Mládka, Zdeňka Svěráka, Anetu Langerovou a Michaela Kocába a také suitu, kterou z rozhlasových znělek složil Petr Wajsar. „Společně vyčkáme do magického času 20:15, kdy se rozhlas před sto lety ve Kbelích poprvé rozezněl,“ doplňuje moderátor Jan Pokorný.
Související
-
Jak se Český rozhlas měnil během sta let? Přijďte na výstavu Sto let je jen začátek
Ke stému výročí pořádá Český rozhlas spolu s Národním technickým muzeem výstavu „Sto let je jen začátek – Český rozhlas 1923–2023“.
-
Rozhlas nás zviditelnil. V televizi si mysleli, že si z nich dělám srandu, směje se Ivan Mládek
V ateliéru Ivana Mládka se sešla celá kapela Banjo Band i s Lucií Výbornou, aby společně pokřtili novou desku Poslední Křeč.
-
„Halo, halo, zde vysílací stanice Radiožurnálu ve Kbelích u Prahy.“ Český rozhlas oslaví 100 let!
Československo se po Velké Británii stalo druhou evropskou zemí s pravidelným rozhlasovým vysíláním. Začalo vysílat 18. května 1923.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.