Petr Král
Moderuje Ranní Radiožurnál a stará se o to, jakou hudbu na Radiožurnálu hrajeme.
Životní motto:
Vždycky se snažím dělat věci správně… Ale jsem jenom člověk.
Co dělám v rozhlase:
Od pondělí do pátku mluvím do mikrofonu a moderuji Ranní Radiožurnál. Na Radiožurnálu zároveň pracuji jako hudební dramaturg.
Petr Král v úterý 2. dubna odpovídal na vaše otázky. Zajímá vás, jak se vybírá hudba na Radiožurnál a co všechno tomu předchází? Nebo jaké bylo Petrovo první auto? Přečtěte si odpovědi na vaše otázky.
Před rozhlasem:
Před rozhlasem to bylo soukromé rádio, tedy spíše rádia. Od roku 1991 jsem jich prošel několik, až na krátkou výjimku jsem zůstal věrný jedné společnosti, která provozovala vysílání několika stanic. V nich jsem seděl za mikrofonem, postupem času souběžně i v kanceláři programového a několik let i generálního ředitele. Když tato společnost v roce 2009 změnila majitele i styl práce, tak jsem se rozhodl změnit leccos i já. Nabídka z Radiožurnálu vše urychlila a já se po několika měsících tápání opět našel. U mikrofonu.
Co mě baví:
Moji dva synové Filip a Oliver. Vždy a spolehlivě, kéž to vydrží. Rád jezdím po Čechách. Na kolečkových bruslích, v autě a nejraději na motorce. Cíle cest jsou různé, nejlépe však funkcionalistické a industriální stavby, pohraniční opevnění a hlavně přehrady. Nerybařím, nemusím plavat, jezdím se jen kochat stavbami přehradních hrází. Když nejde cestovat, tak alespoň opakovaně hltám díla šumného architekta Davida Vávry, knihy a webové stránky o popsaných cílech mých cest. A k tomu dražím staré pohlednice. Hádejte s jakými motivy…
Co mě nejvíc dostane:
Bezelstný pohled mých synků. Pohled na přehradu Les království nebo Pařížov. Návštěva Telče, Českého Krumlova, Znojma, Slavonic, Barcelony… Eric Clapton, Chris Rea, Jamie Cullum, Nerez, Pavel Houfek Band. A taky krvavý biftek a dobré červené víno.
Všechny články
-
Navrhovat program schůze několik hodin nevede k tomu, aby se dařilo líp, říká poslankyně Kocmanová
„Je potřeba změnit nastavení jednacího řádu tak, aby se zkrátila doba řečnění při navrhování bodů programu,“ míní jedna z poslankyň, jež se o mandát znovu ucházet nebude.
-
Trump je konzistentní. Očekáváme pokračování nadstandardních vztahů, říká zástupce velvyslance v USA
Donald Trump složí přísahu a stane se 47. prezidentem USA. Jak se na jeho návrat do Bílého domu připravuje česká diplomacie? A co lze čekat od česko-amerických vztahů?
-
Přibývá dětí bez praktického doktora, celkem je jich už 182 tisíc. Jak situaci řeší ministerstvo?
Sehnat v některých regionech dětského lékaře je čím dál těžší. Co má dělat rodič, který nemůže v okolí sehnat pro své dítě lékaře?
-
Nebezpečné onemocnění může končit smrtí. Výduť břišní aorty ovlivňuje kouření i rodinná anamnéza
Výduť břišní aorty je degenerace cévní stěny hlavní tepny. Martin Köcher z Fakultní nemocnice Olomouc přibližuje pilotní screeningový program, který nyní v Česku startuje.
-
Moravskou Amazonii dosud stát nechránil. Cílem CHKO je zachování kulturní krajiny, říká náměstek
Soutok Moravy a Dyje, přezdívaný Moravská Amazonie, je největším zachovalým komplexem lužních lesů ve střední Evropě. Některé obce se obávají dopadů CHKO na lesnictví.
-
Příliš časté odběry plazmy vyčerpávají protilátky, poukazuje lékař. Vznikne registr dárců krve
Na interval dvou týdnů mezi odběry plazmy někteří lidé kvůli finanční motivaci nehledí. „Je nesmyslné odebírat plazmu lidem, kteří v ní nemají potřebné složky,“ míní Turek.
-
Pomoc domácnostem zasaženým povodněmi dále trvá. Architekti nabízí své služby zdarma nebo za náklady
S obnovou bydlení po povodních může zdarma nebo za symbolickou částku pomoct některý z 90 architektů, kteří nabízí své služby na stránkách profesní komory.
-
Umělá inteligence nachází uplatnění v medicíně. Pomáhá při analýze snímků i v administrativě
Umělá inteligence už teď lékařům usnadňuje a zpřesňuje práci, pacientům zase do budoucna zkrátí čekací dobu na vyšetření a mohla by pomoct i s nedostatkem zdravotníků.
-
K soběstačnosti ve výrobě elektřiny potřebujeme až čtyři plynové elektrárny, plánuje ministr Vlček
Nahradit elektrárny uhelné, které znečišťují životní prostředí příliš a jejichž provoz se nebude do budoucna vyplácet, mají v energetickém mixu elektrárny paroplynové.
-
Lékárníci hrozí žalobami kvůli nedostupnosti léků. „Nešlo zasáhnout,“ brání se náměstek ministra
Majitelé malých lékáren chystají žaloby na stát, nedostanou se prý k některým lékům. SÚKL, který na trh dohlíží, podle lékárníků povinnosti distributorů nevymáhá.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »