Petr Král
Moderuje a k tomu se stará o to, jakou hudbu hrajeme na Radiožurnálu.
Životní motto:
Vždycky se snažím dělat věci správně… Ale jsem jenom člověk.
Co dělám v rozhlase:
Od pondělí do pátku mluvím do mikrofonu a moderuji Dopolední Radiožurnál. Na Radiožurnálu zároveň pracuji jako hudební dramaturg.
Petr Král v úterý 2. dubna odpovídal na vaše otázky. Zajímá vás, jak se vybírá hudba na Radiožurnál a co všechno tomu předchází? Nebo jaké bylo Petrovo první auto? Přečtěte si odpovědi na vaše otázky.
Před rozhlasem:
Před rozhlasem to bylo soukromé rádio, tedy spíše rádia. Od roku 1991 jsem jich prošel několik, až na krátkou výjimku jsem zůstal věrný jedné společnosti, která provozovala vysílání několika stanic. V nich jsem seděl za mikrofonem, postupem času souběžně i v kanceláři programového a několik let i generálního ředitele. Když tato společnost v roce 2009 změnila majitele i styl práce, tak jsem se rozhodl změnit leccos i já. Nabídka z Radiožurnálu vše urychlila a já se po několika měsících tápání opět našel. U mikrofonu.
Co mě baví:
Moji dva synové Filip a Oliver. Vždy a spolehlivě, kéž to vydrží. Rád jezdím po Čechách. Na kolečkových bruslích, v autě a nejraději na motorce. Cíle cest jsou různé, nejlépe však funkcionalistické a industriální stavby, pohraniční opevnění a hlavně přehrady. Nerybařím, nemusím plavat, jezdím se jen kochat stavbami přehradních hrází. Když nejde cestovat, tak alespoň opakovaně hltám díla šumného architekta Davida Vávry, knihy a webové stránky o popsaných cílech mých cest. A k tomu dražím staré pohlednice. Hádejte s jakými motivy…
Co mě nejvíc dostane:
Bezelstný pohled mých synků. Pohled na přehradu Les království nebo Pařížov. Návštěva Telče, Českého Krumlova, Znojma, Slavonic, Barcelony… Eric Clapton, Chris Rea, Jamie Cullum, Nerez, Pavel Houfek Band. A taky krvavý biftek a dobré červené víno.
Všechny články
-
Hejtmanka Pecková (STAN): Oslovujeme první ambulantní specialisty, seznamy tvoříme od večera
Kvůli velkému počtu pacientů s onemocněním covid-19 ve středočeských nemocnicích oslovuje kraj první ambulantní specialisty. Uvedla to hejtmanka Petra Pecková (STAN).
-
Pravidla karantény: základ je nahlašování kontaktů, doba se prodloužila na dva týdny
„Kvůli mutacím došlo k prodloužení karantény na čtrnáct dnů. Pátý až sedmý den se chodí na PCR test,“ uvádí ředitel hygienické stanice v Královéhradeckém kraji Ivan Kučera.
-
Krize středočeských nemocnic: Na pokraji kapacit jsou i v Mělníku a Nymburce, popisuje hejtmanka
V Benešově, Mladé Boleslavi a Kolíně vyhlásili stav hromadného postižení osob. „Všude máme nedostatek personálu,“ popisuje středočeská hejtmanka Petra Pecková (STAN).
-
„Jako válečné zdravotnictví.“ Pardubický kraj vyhlásil stav hromadného postižení osob
Pardubický kraj vyhlásil kvůli kritické situaci v nemocnicích stav hromadného postižení osob. Znamená to, že se zdravotníci nemůžou věnovat stejně každému pacientovi.
-
Návrh na 100% nemocenskou neprošel. „Ve sněmovně převážil parciální zájem,“ říká ministryně Maláčová
Za dvoutýdenní karanténu nebo izolaci by lidé měli dostávat víc peněz. Poslanci schválili návrh, podle kterého zaměstnanci dostanou příspěvek až 370 korun za den.
-
Dětská hřiště nezavřeme, děti musí na čerstvý vzduch, říká primátor Hřib
Co všechno mohou a nemohou Pražané? A jak budou vypadat kontroly v Praze?
-
Bez omezení průmyslu jsou vládní opatření nedostatečná, míní matematik Levínský
Podle matematika a ředitele Centra modelování biologických procesů René Levínského nová vládní omezení přinesou jen mírné zlepšení.
-
Magazín Experiment z 27. února 2021
Operace nezhoubných nádorů ucha 3D technologií; na dole ČSA končí těžba černého uhlí; videozáznam přístání na Marsu; co všechno musí splňovat udržitelná budova?
-
Distanční výuku prvňáků učitelé zvládnou, ale budou muset pomáhat rodiče, říká šéf asociace
Jak se ředitelé a učitelé dívají na úplné uzavření škol? A jaký je mezi učiteli zájem o očkování? Odpovídá šéf Asociace ředitelů základních škol Michal Černý.
-
„Testovat a potlačit ohniska nákazy.“ Jakou strategií by se mělo Česko ubírat?
Vláda podceňuje testování, je nutné vrátit se ke kořenům a začít to poctivě dělat od začátku,“ říká Marián Hajdúch z Ústavu molekulární a translační medicíny v Olomouci.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »