Co dělám v rozhlase:
V rozhlase jsem se šestiletou přestávkou v České televizi (1998–2004) od podzimu 1990, od roku 1991 na poloviční úvazek, pak na celý. Hektická devadesátá léta jsem strávil většinou na cestách po Balkáně a přilehlých oblastech. Rok 2000 jsem vítal na Rudém náměstí v Moskvě jako zpravodaj České televize. Pak jsem se usadil v úžasné postindustriální krajině v Dubí u Kladna, hned za ruinami slavné Poldovky.. Na konci roku 2004 jsem odjel do Varšavy, kde jsem téměř pět let působil jako zpravodaj. Po návratu jsem se vrátil ke svému oblíbenému Balkánu a několik pohnutých měsíců jsem (s přestávkami) strávil v Libyi. Od května 2013 je mým milým působištěm Moskva. Po dobu mé nepřítomnosti se tady hodně změnilo. Od srpna 2019 v Polsku.
Před rozhlasem:
Z rodného Valašska jsem zamířil na Východ a dostal jsem se až do Sankt Petěrburgu, který se tehdy jmenoval Leningrad. V roce 1990 jsem si koupil zpáteční jízdenku a z vlaku jsem vystoupil až na konečné – na pražském Hlavním nádraží. V jeho okolí mě silně zaujala funkcionalistická budova Československého rozhlasu, do které jsem vstoupil na pozvání redaktorky Olgy Jeřábkové. A už jsem zůstal.
Co mě baví:
V poslední době asi nejvíc staré filmy ze zlatého fondu světové kinematografie, zvláště francouzské, polské , sovětské a jugoslávské. Nevěřte, že se tam nenajdou perly. A hudba: od mládí poslouchám polský rock i polskou klasiku a teď se jsem se vrátil k ruskému rocku a klasice. S údivem zjišťuji, že zatímco nových ruských filmů je pohříchu málo, kvalitní hudby se stejně jako v Polsku urodilo hojně. Na rozdíl od Česka. A těch zajímavých knížek…
Co mě nejvíc dostane:
Nejvíc mě dokáže nazlobit moje vlastní nešikovnost nebo hloupost, nebo kombinace obého. To se pak nemám rád.
Všechny články
-
„Nikdo o nás neví! Proč spálili všechny naše domy?“ Z ostřelovaného Donbasu prchají tisíce Ukrajinců
Už tři měsíce žijí desetitisíce obyvatel válečných zón na Ukrajině na pokraji života a smrti. V ostřelovaných městech a vesnicích docházejí základní potraviny, léky i voda.
-
Svědectví ze Severodoněcku: Živé štíty? Starosta chodí od domu k domu a přesvědčuje lidi, aby utekli
Tisíce Ukrajinců stále zůstávají na územích, kde se vedou ty nejintenzivnější boje. Jejich osudy se snaží sledovat jejich známí, kteří se odtud dostali do bezpečí.
-
„Když přijíždí humanitární pomoc, začínají střílet.“ Martin Dorazín navštívil kryt ve Vuhledaru
Na Ukrajině jsou i místa, kde sirény neuslyšíte. Jsou totiž pod nepřetržitým ostřelováním a lidé v krytech žijí už téměř tři měsíce – jako ve Vuhledaru v Doněcké oblasti.
-
„Momenty, kdy má člověk opravdu strach.“ Martin Dorazín se vydal k frontě s autem plným chleba
Boje na východě Ukrajiny prakticky odřízly od světa desetitisíce lidí v Donbasu. Vydal se tam náš zvláštní zpravodaj Martin Dorazín. Poslechněte si reportáž.
-
Obrat ve válce? Ukrajinci úspěšně postupují a vytlačují ruská vojska k hranicím, informuje zpravodaj
Charkov už je bezpečný, nejtěžší boje se vedou na jihu a východě, informuje zvláštní zpravodaj Martin Dorazín z ukrajinského města Dnipr. Jaká je situace na bojištích?
-
Martin Dorazín po návratu z Ukrajiny: Tohle asi bude cesta k zániku Ruska. A toho se bojím
Jaké zákonitosti má válečné zpravodajství a jaké jsou informační zdroje ve válce? Kam až je schopen prezident Putin zajít a čemu věří Rusové?
-
Sklep plný domácího jídla, práce a modlitba pomáhají některým překonat hrůzy války na Ukrajině
Dněpropetrovská oblast na Ukrajině je stále častějším cílem ruské agrese. Rusko tam útočí na letiště nebo objekty infrastruktury.
-
Měly koníčky, sny a naději na budoucnost. Děti z pěstounské rodiny u Mariupolu zmizely beze stopy
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskij oznámil, že Rusové z okupovaných území odvlekli do Ruska už půl milionu ukrajinských občanů. Mezi nimi i děti z dětských domovů.
-
Dva dny napříč Ukrajinou. Poslechněte si reportáž o cestě válečného zpravodaje zpátky domů
Ukrajinou křižují uprchlíci z východních oblastí zasažených druhou fází ruské invaze. Společně s nimi cestoval i reportér Českého rozhlasu, který se vrátil z Ukrajiny domů.
-
To, co se tady děje, je počátek fašismu, říkají izraelští vojáci v řadách ukrajinské armády
Součástí ukrajinské armády i domobrany jsou Židé z Ukrajiny i Izraele. Také oni svou přítomností vyvrací ruské tvrzení, že na Ukrajině vládne nacistický režim.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »