Nové album Monkey Bussines v češtině? Musíme mít brilantní texty, předjímá zpěvačka Černochová

21. říjen 2023

Zpěvačka Tereza Černochová vydala album Slečna náročná, na koncertní turné se ale nechystá. Místo toho připravuje vystoupení s kapelou B-Side Band, s nimiž oslaví i nedožité narozeniny svého otce Karla Černocha. „Ke swingové muzice mám také vlohy po tátovi. B-Side Band mají dar, že umějí hrát starou muziku moderně. A to je pro mě ještě víc rajcovní,“ těší se Černochová.

Jak jste si připomněli nedožité osmdesátiny vašeho táty, zpěváka a muzikanta Karla Černocha, které připadly na 12. říjen?

Stále si je připomínáme, a to krásnými čtyřmi koncerty. První byl v Hradci Králové, druhý v Ostravě a teď nás čeká Praha 1. listopadu a vyprodané Brno 5. listopadu. V Praze se odehraje v Kongresovém centru, kde shodou okolností táta hrál muzikál Monte Cristo.

Trošku věřím na to, že když se někde nějak promítnete, tak tam kus duše zůstane. Má to zkrátka svoje opodstatnění a myslím si, že se to tam i hodí. Doufám, že to bude hezké.

Čtěte také

Vystoupí tam s vámi i B-Side Band. Jaké to je mít je za zády?

Samozřejmě se tetelým štěstím, protože jsem s B-Side Bandem pracovala poprvé před asi patnácti lety. Zjistila jsem, že mě to strašně baví a že mám i ke swingové muzice po tátovi vlohy. Oni mají dar, že umějí hrát starou muziku moderně. A to je pro mě ještě víc rajcovní.

Myslím si, že se teď podařilo nazkoušet repertoár, který by nám mohl sloužit i do budoucna. Jsem za to strašně ráda, protože s nimi mám koncertní program. Samozřejmě jsem člen Monkey Business, ale myslím si, že v budoucnu bychom mohli B-Side Bandem někam vyrazit.

Vydala jste teď novou desku. Proč jste se k ní rozhodla nepořádat koncertní turné?

V dnešní době je to strašně nevděčná a těžká věc, protože díky okolnostem, které nás potkali – ať to byl covid, války – tak lidé šetří a s kulturou to jde z kopce. Jsem v tomhle velmi racionální. Na druhou stranu neříkám, že mě ještě nikdy nečeká sólový koncert. Třeba ta chuť znova přijde.

Skončila jsem s tím přesně před osmi, nebo devíti lety a neláká mě to. Mám hodně práce s Monkey Business, teď dělám koncerty pro tátu a budeme točit desku.

S Monkey Business jste šest let. Teď jste prozradila, že chystáte album, které bude přelomové v tom, že bude první v češtině. Nemáte obavu, že to třeba to publikum nepřijme?

Myslím, že obava je spíš z toho, abychom měli naprosto brilantní české texty. To je náš hudební úkol. Pokud s tím budeme souznít, budeme k tomu přistupovat velmi sebevědomě a budeme vědět, že je to dobrý, tak už se nebojím o to, jak to budeme předávat dál.

Myslím, že sebejistí jsme. To je prostě velká chemie, alchymie, kterou nikdy nemůžete předpovědět. Jsme před velikým úkolem a na já ty výzvy mám strašně ráda.

V čem byl Tereze Černochové vzorem její otec? A má pořád chuť studovat veterinářství? Poslechněte si celý rozhovor.


autoři: Vladimír Kroc , fos
Spustit audio

Související