Anthropoid. 80 let od nejdůležitějšího činu českého odboje
V pátek uplyne přesně 80 let od atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Reportérka Lucie Korcová v sérii reportáží vždy v 8:50 připomeneme klíčové osobnosti a události celé operace. V pátek pro vás připravujeme první ze čtyř živých rozhlasových zpravodajských rekonstrukcí přímo z pražských Kobylis, kde Jozef Gabčík a Jan Kubiš zaútočili na Heydrichův vůz. Sledujte náš web a sociální sítě.
Všechny epizody
-
1
Byli z jiného těsta, přesto si vytvořili silné pouto. Gabčík a Kubiš spolu trávili většinu času
-
2
Sekala jsem trávník, zaslechla auto a Heydrich nastoupil, vzpomíná pamětnice na den atentátu
-
3
Heydrich si mezi sokoly vytvořil velké množství nepřátel. To se mu stalo osudným
-
4
Jdu s chutí do práce a nezastaví mne ani to nejhorší, píše si do deníku Jan Kubiš
-
5
Je noc po atentátu a gestapo zahájilo masové razie. V amoku chtěl Hitler popravit 10 tisíc Čechů
-
6
Dvacet dní po atentátu se Čurda hlásí na gestapu. S jakými motivy parašutisty udal, zůstává záhadou
Kompletní rozhlasovou zpravodajskou rekonstrukci samotného atentátu, ke kterému došlo ve středu 27. května 1942 krátce po půl jedenácté dopoledne, si můžete poslechnout zde.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.