Na místa v domovech pro seniory se čeká i rok. Kvůli financování klesá i kapacita terénních služeb, říká ředitel asociace
Lidí v důchodovém věku přibývá a míst v domovech pro seniory není dost. Ve většině krajů musejí zájemci čekat na ubytování až půl roku, ve Zlínském kraji dokonce i rok. Situaci komplikuje i to, že někteří lidé podávají žádosti do více zařízení anebo se hlásí o místa jen preventivně. „Aktuálně čeká na umístění do domovů 10 až 15 tisíc lidí, kteří by byli schopni nastoupit do několika týdnů,“ přibližuje ředitel Asociace poskytovatelů sociálních služeb Jiří Horecký.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Závěr příběhu staré Karviné, který měl zůstat pod zemí
Karin Lednická, spisovatelka

Šikmý kostel 3
Románová kronika ztraceného města - léta 1945–1961. Karin Lednická předkládá do značné míry převratný, dosavadní paradigma měnící obraz hornického regionu, jehož zahlazenou historii stále překrývá tlustá vrstva mýtů a zakořeněných stereotypů o „černé zemi a rudém kraji“.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Česko se pustilo do takzvaného kreativního účetnictví, říká Bříza o výdajích na obranu a schůzce s Ruttem
-
Decroix: Tejcův audit má stejné závěry jako můj. Trestní oznámení jsem nepodala, protože už běželo
-
Sto procent elektromobility za deset let není reálné. Důvěra v elektrovozy roste pomalu, říká Jahn
-
Hokejisté Litvínova v prodloužení přehráli Duklu 3:2 a připisují si tak v baráži první bod