I obézní člověk může být v podvýživě, upozorňuje nutriční terapeutka. Čokoládu jezte raději k snídani, radí

7. listopad 2020

Můžeme si dovolit čokoládu, otázka je kdy, radí nutriční terapeutka Soňa Vojtíšková. Jídlo je důležité si správně načasovat, tvrdí. Bílkoviny by mělo tělo přijímat každý den, byť ne nutně maso, a luštěniny je lepší jíst k obědu než večer. Sladké byste si zase měli raději dopřát ráno. Proč mlsáme, když je nám úzko? Mozek je unavený, rozum je po práci vyčerpaný a jídlo je pro nás berlička k uspokojení, vysvětluje Soňa Vojtíšková.  Jakým tempem je podle ní ideální hubnout?

Spustit audio

Mohlo by vás zajímat

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.