I obézní člověk může být v podvýživě, upozorňuje nutriční terapeutka. Čokoládu jezte raději k snídani, radí
7. listopad 2020
Můžeme si dovolit čokoládu, otázka je kdy, radí nutriční terapeutka Soňa Vojtíšková. Jídlo je důležité si správně načasovat, tvrdí. Bílkoviny by mělo tělo přijímat každý den, byť ne nutně maso, a luštěniny je lepší jíst k obědu než večer. Sladké byste si zase měli raději dopřát ráno. Proč mlsáme, když je nám úzko? Mozek je unavený, rozum je po práci vyčerpaný a jídlo je pro nás berlička k uspokojení, vysvětluje Soňa Vojtíšková. Jakým tempem je podle ní ideální hubnout?
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Po zrušení poplatků chceme posílit i kontrolu obsahu, řekl poslanec SPD Nerušil
-
Jak se bude ODS stavět k možné spolupráci s hnutím ANO? ‚To strana nevyjasnila schválně,‘ říká politolog
-
Žalobci nařídili v případu tragédie v Chorvatsku toxikologii. Tři mrtví jsou z obce na Opavsku
-
Tanky Leopard poprvé na českých silnicích. Na dálnici D35 probíhá cvičení přáslavické vojenské posádky