Eliška Balzerová

15. březen 2010

„Divadelní představení je tady a teď a máme ho v ruce, kdežto film nám z té ruky vezmou a můžeme jenom sledovat, co na to řeknou diváci,“ popisuje Eliška Balzerová, jaký rozdíl je z pohledu herce mezi divadelní a filmovou premiérou. Do vysílání pondělního Dopoledního Radiožurnálu přišla představit svůj nový film Ženy v pokušení, který bude mít premiéru ve středu. „Strašně se těším, ale bojím se,“ přiznává trému herečka, která ve filmu ztvárnila postavu svérázné babičky Vilmy.V úterý 16. března bude hostem mediální analytik Daniel Köppl.

„Scénář mě bavil, už když jsem ho četla. A na čtené zkoušce jsme se dost smáli, tak doufám, že se budou bavit i diváci,“ říká Eliška Balzerová s tím, že právě na nich především záleží. „Mnohdy má film špatné kritiky a stejně na něj lidé chodí, tak jsem zvědavá.“

Režiséra a zároveň autora scénáře Jiřího Vejdělka prý o tom, že by měl do role babičky Vilmy obsadit právě ji, přesvědčila velmi originálním způsobem - ve snu: „Říkal mi, že jsem mu dala facku a řekla jsem: Ty nevíš, kdo by to měl hrát?!“ směje se známá herečka. „Docela mu to věřím, protože mi řekl, že se mu celý scénář - jeho příběh - zdál ve snu.“

Eliška Balzerová ve filmu ztělesňuje babičku Vilmu - dámu, která se neohlíží na věk a umí si užívat. „Film je o tom, jak my ženy pokoušíme muže, jak oni se tomu pokušení snaží odolat – někdo ochotně, někdo méně ochotně. Ale je také hodně o tom, jak muži pokouší nás. A babička Vilma tomu pokušení nedokáže odolat,“ usmívá se Eliška Balzerová.

Před filmovou kamerou stála po delší době, a tak moderátorku Hanku Shánělovou také zajímalo, jak vnímá rozdíly, které se za tu dobu v procesu filmového natáčení odehrály, a jak si vůbec samotné natáčení užila. „Všechno krásně fungovalo a byla jsem šťastná, když jsem zase slyšela to: Klap! Jedem!“ svěřuje se herečka.

Může muž napsat dobrý film o ženách? Proč svou nejnovější filmovou roli věnovala zesnulé herečce Laďce Kozderkové? A jaké reakce zaznamenala poté, co kvůli své filmové roli nafotila akt? I tyto otázky ve vysílání zazněly. Všechny odpovědi Elišky Balzerové si poslechněte ze záznamu celého rozhovoru.

Záznam celého rozhovoru s Eliškou Balzerovou i s dalšími Hosty Radiožurnálu si můžete poslechnout v Rádiu na přání.

autor: and
Spustit audio