Chodit si pro lásku na sociální sítě je velmi zrádné, varuje autorka knihy o sebelásce
Učili jsme se, že sami k sobě máme mít kritický postoj, to nám pokroutilo vlastní vztah k sobě, říká Lucie Kolaříková, psycholožka a lektorka, autorka Učebnice Sebelásky, první odborné knížky tohoto typu v tuzemsku. Muži podle ní mají tendenci být rozumoví, ženy zase snáz cítí, že vztah k sobě mají nabouraný. Je sebelítost známkou méněcennosti? A dá se nemyslet na myšlení?
Související
-
Zapomenout na sebe a dát se ve službě druhému člověku: jak vypadá práce farářky?
Martina Viktorie Kopecká je farářka Církve československé husitské. Pracovala v korporátu, pak vystudovala teologii. Jak vnímá sociální sítě nebo vánoční šílenství?
-
Do péče o tělo je dobré zahrnout i mysl, doporučuje fyzioterapeut Rychnovský
Základem zdravého držení těla je správný dech, tvrdí specialista na léčbu a prevenci bolesti v pohybovém systému Tomáš Rychnovský, žák profesora Pavla Koláře.
-
V každém dni najdeme dobré momenty, zdůrazňuje psychiatrička Holčapková
Snažíme se lidem říkat, aby si uvědomili, že v každém dni se jim něco povedlo, vysvětluje Jitka Holčapková, která se zaměřuje na takzvanou krizovou komunikaci.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
3x Karel Klostermann
Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.