Zapomenout na sebe a dát se ve službě druhému člověku: jak vypadá práce farářky?
Martina Viktorie Kopecká je farářka Církve československé husitské. Původně pracovala v korporátu, poté vystudovala teologickou fakultu. Mám dojem, že jsem vždy v životě vykazovala znaky odlišnosti a potřeby vybočit z davu, vypráví Kopecká. Teologie byla naprostý opak světa tabulek, kde rozhodovaly ostré lokty. Instagram je zvláštní dimenze bytí: prezentuji realitu, která projde filtrem rozhodnutí, jestli se mi líbí, nebo ne. Je to výzva, abych žila život, jaký je.
Související
-
Víra mi dala svobodu, vyznává se mladá farářka husitské církve
Nikdy jsem nepřestala být člověkem s nohama na zemi. Víra mě nezklidnila, ale naopak zdynamizovala. To prohlašuje mladá farářka Církve československé husitské.
-
S Annou Lavickou o životě farářky
Jak se žije farářkám? Mají stejné postavení jako muži? A jaký je rozdíl pro faráře mezi venkovem a městem?
-
Husitská farářka Martina Kopecká: Na synodě v Římě jsem byla jedinou vysvěcenou ženou
Martina Viktorie Kopecká je farářka Církve československé husitské.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...
Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka


Lidský faktor
Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová