Největší československá raritní známka se objevila náhodou. Majiteli přilepšila k důchodu, vypráví filatelista
Je členem nejprestižnějšího filatelistického klubu světa v Monte Carlu, vlastní sbírku známek z prvorepublikového Československa. Její hodnota je odhadovaná na sto milionů korun a získal za ní dvě zlata ze světových výstav. „První republika nám stále dělá ve světě velký respekt,“ vyzdvihuje prezident Philately Club Prague Tomáš Mádl. Co se skrývá za příběhem Modrých Mauriciů? A jaká je budoucnost filatelie?
Související
-
Hledáme záchytné body a idealizujeme si minulost, říká sociolog Přibáň
V čem je původ politické nostalgie lidí v Británii, Americe i u nás? A jak upevnit důvěru v instituce?
-
Ondřej Sekora příběhy vyprávěl a rozkresloval. To dnes umí málokdo, říká autor dokumentu
Ruční animace se dnes ztrácí a proměňuje, říká Pavel Jirásek, autor dokumentu o výtvarníku Ondřeji Sekorovi. Jaká byla původní podoba všestranného pracanta Ferdy Mravence?
-
„Zachránili jsme celý konvolut věcí,“ říká Milan Svoboda, který se stará o Horníčkovu pozůstalost
„Když uděláme výstavu, mám pocit, že se otevřou dveře a on musí vejít,“ popisuje Milan Svoboda, který vystavuje Horníčkovy koláže.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.