Vojta Dyk a Kurt Elling se vydávají na turné. Buďte u toho s Radiožurnálem!

Vojtěch Dyk & B-Side Band, vánoční tour s exkluzivním hostem Kurtem Ellingem
Vojtěch Dyk & B-Side Band, vánoční tour s exkluzivním hostem Kurtem Ellingem
„Zpívám si pořád,“ řekl ve vysílání jednoho z Hostů Radiožurnálu známý zpěvák Vojtěch Dyk. Nepřestane zpívat ani před Vánocemi, kdy se vydává spolu s brněnským orchestrem B-Side Band na turné. Radiožurnál mu bude v patách, a tak o nic nepřijdete. Na co se můžete těšit?

Vojtěch Dyk se připravuje na Komerční Banka Christmas Tour 2013, na kterém vystoupí s orchestrem B-Side Band pod vedením Josefa Buchty. Hostem turné bude Kurt Elling, jeden z nejlepších jazzových zpěváků současnosti. Byl devětkrát nominován na cenu Grammy. Získal ji však až v roce 2009, a to za album Dedicated to You.

Proč se Kurt Elling rozhodl vystupovat právě s Vojtěchem Dykem? „Napadlo mě, že jsem v České republice prožil spoustu příjemných chvil. A Vojta je skvělý mladý muž s úžasným hlasem. Tak proč ne?“ odpovídá.

Čtěte také

Sám Vojtěch Dyk si myslí, že spolupráce se slavným jazzmanem bude inspirující. Zároveň vzpomíná na jejich první setkání: „Po pár chvilkách jsem si řekl, že ten chlap má v sobě velké kouzlo. Začal na mě působit jako pozitivní mafián s ležérním oblekem a naleštěnými botami.“

Možná vás to překvapí, ale během koncertů zazní také Novosvětská od Antonína Dvořáka. V jazzovém aranžmá, které připravil klavírista Boris Urbánek. Vojta Dyk se během této skladby předvede jako dirigent. Spolu se saxofonistou Michalem Žáčkem se totiž rozhodl, že i známé skladby se dají pojmout úplně nově. A protože jde o předvánoční turné, nepřijdete ani o koledy.