Veronika Žilková o zastupitelstvu v Suchdole: Není důvod, proč by hnutí ANO mělo jít do konfliktu

„Neúčast v senátních a komunálních volbách – to byl propadák,“ tvrdí Veronika Žilková, nově zvolená zastupitelka za hnutí ANO v pražském Suchdole a známá herečka. Před druhým kolem senátních voleb navíc podpořila některé kandidáty hnutí ANO, konkrétně Jiřího Hlavatého a Antonína Prachaře.

„Jsem členka hnutí ANO a musíme si pomáhat,“ vysvětluje důvody ke své podpoře. Antonín Prachař, který je ministrem dopravy, se však do Senátu nakonec nedostal. „Nebyla to dramatická prohra,“ konstatuje.

Čtěte také

Veronika Žilková navíc v Hospodářských novinách komentovala situaci, která nastala v Praze po komunálních volbách. Prohlásila, že doporučuje všem stranám a hnutím v Suchdole dodržovat dobré vztahy s hnutím ANO, protože na magistrátu budou sedět dámy právě z ANO. „Byl to žert vytržený z kontextu,“ říká k tomu v rozhovoru s moderátorkou Karolínou Koubovou.

Jak reagují její kolegové z hnutí ANO na toto prohlášení? „Všichni mají smysl pro humor. Musela bych se pořád rozčilovat,“ odpovídá. „Nepůjdeme do konfliktu se Sdružením občanů Suchdola. Není důvod k tomu, aby mi něco podobného tisk podsouval.“

Jakou měla motivaci k návratu do komunální politiky? A jak zvládne sladit dvě profese – hereckou s funkcí zastupitelky? Ptala se Karolína Koubová po 17. hodině.

Celý rozhovor si kdykoliv poslechněte v našem iRadiu nebo kliknutím na odkaz přímo v tomto článku.

autoři: šše , kko
Spustit audio