V rozhlase nežádoucí: Osudy rozhlasáků v roce 1969

Uplynulo 50 let od brutálního zásahu ozbrojenců při prvním výročí vpádu takzvaně spřátelených armád do Československa. 21. srpna 1969 už byl prvním tajemníkem komunistické strany Gustáv Husák a normalizace namísto zklidnění poměrů startovala ke dvaceti letům represí.

Všechny epizody

Účast na vysílání rozhlasu během Pražského jara, v srpnu ’68 a jasné postoje v lednu 1969 po úmrtí Jana Palacha znamenaly tehdy pro řadu známých osobností blížící se konec jejich kariér. V seriálu připomínáme osudy Věry Šťovíčkové, Jana Petránka, Miloňe Čepelky a dalších...

Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.