Uzavíráním parkovišť reagují samosprávy na minulý slunný víkend. Snaží se předejít davům turistů
4. duben 2020
Oblíbená turistická místa se i přes omezení potýkají s davy návštěvníků. „Místní to vnímají tak, že je turisté ohrožují,“ popisuje starostka středočeského Srbska Svatava Biskupová. Městské samosprávy proto začaly uzavírat nejvíce frekventovaná parkoviště, k podobnému kroku přistoupil rovněž Liberecký kraj. „V této situaci není nejbezpečnější chodit v davech po horách,“ říká hejtman Martin Půta, který doporučuje chodit na procházky mimo hlavní turistické stezky.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor

Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
‚Covid měli kluci naplánovaný,‘ řekl na besedě s Rajchlem. Teď nastoupil na vnitro jako šéf sekce
-
Firma chce po Filipíncích 100 tisíc. ‚Může skončit na blacklistu,‘ říká exšéfka odboru ministerstva práce
-
Scheinherr svědčil o Dozimetru. ‚Je to ryzí charakter s praktikami StB,‘ řekl o něm Hlubuček
-
Česko bude mít čtvrtou velkou přečerpávací elektrárnu. ČEZ ji vybuduje na Orlické přehradě