Úspěch je se vůbec na hry dostat. Máme 20 kvalifikačních míst pro celý svět, říká střelkyně Mazurová

Sportovní střelkyně Nikola Mazurová v kvalifikaci třípolohové střelby z malorážky na hrách v Tokiu obsadila 24. místo. „Není to špatné, ale mělo to být určitě lepší,“ říká v Olympijském speciálu. „Probojovat se na druhou olympiádu za sebou není určitě v žádném sportu lehké, ale v našem je to extrémně složité,“ popisuje Nikola Mazurová. Její závody trvaly skoro tři hodiny. Je těžké se tak dlouho soustředit?„Tohle už je fakt mazec. Nejtěžší je držet hlavu tam, kde má být.“

Co ji během závodů začne bolet jako první? Horší se jí kvůli střelbě zrak a sluch? A co člověka dokáže rozhodit během závodů ve sportovní střelbě? Poslechněte si celý rozhovor!

Tokio den po dni

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.