Tipy na výlet v Ústeckém kraji

15. únor 2019
Loutky se dokupovaly jednotlivě

Prohlédněte si výstavu loutek na děčínském zámku, nejstarší z nich je 110 let. Tradiční myslivecký ples se koná v sobotu v děčínské Střelnici. A na teplickém zámku se dozvíte, jak se tu žilo v letech 1918 až 1938.

Výstava loutek Sváťovo divadlo probíhá na děčínském zámku. Sváťovo dividlo tvoří manželé Sváťa a Alenka Horváthovi z Litoměřic.

Do NP České Švýcarsko míří v zimě tisíce turistů. Největším lákadlem je Jeskyně víl a Brtnické ledopády

Jeskyně víl v Národním parku České Švýcarsko

K Brtnickým ledopádům a do Jeskyně víl míří v zimě tisíce turistů. Přitom Brtnické ledopády se začaly tvořit teprve nedávno. „Ty ledopády jsou taková už téměř poutnická záležitost. Každý rok v zimě sem míří víc lidí než třeba v zimním období k Pravčické bráně,“ říká mluvčí parku Tomáš Salov, „tady máme nainstalované měřiče, takže víme, že sem za tu zimní sezónu dojde zhruba 10 až 15 tisíců lidí.“

Svatopluk Horváth, známý jako Sváťa, není jen loutkoherec, ale i sběratel loutek a jejich velký obdivovatel. Za dobu svého působení nashromáždil více než dvě stě dřevěných marionet. Nejstarší a nejvzácnější loutka je čert, který má již přes 110 let.

Myslivecký spolek Střela Jílové zve na tradiční ples, který se koná v sobotu od 20 hodin na děčínské Střelnici. Nebude chybět hudba, k tanci i poslechu zahraje U–Style a těšit se můžete na bohatou tombolu.

Teplice za první republiky, tak se jmenuje výstava probíhající na teplickém zámku. Prostřednictvím tematických celků se návštěvníci seznámí s každodenním životem obyvatel Teplic mezi lety 1918-1938. K vidění budou dvojrozměrné a trojrozměrné předměty, které jsou doplněné o krátký dobový film a časové osy.