Tipy na výlet v Ústeckém kraji

14. prosinec 2018
Průčelí zámku

V Teplicích se konají vánoční trhy a na teplickém zámku jsou přichystány vánoční divadelní výstupy. Adventní trhy pořádá i muzeum v Lounech a zámek v Ploskovicích. Výstavu fotografií Roberta Vana nabízí mostecká Galerie výtvarného umění.

Trhy v Seiffenu jsou skvělé pro ty, kteří si chtějí vychutnat vánoční atmosféru a neradi se mačkají

Vánoční trhy v Seiffenu

Saské vánoční trhy jsou v době adventu magnetem na české turisty. Nejčastěji vyjíždějí lidé z Česka na nejstarší německý trh drážďanský Sriezelemarkt. Za návštěvu ale stojí i spousta trhů v menších městech, které si co do vánoční atmosféry s těmi velkými nezadají. Třeba jako ten v Seiffenu, který je vzdálený půl hodiny cesty autem od Mostu.

Nenechte si ujít vánoční trhy v Teplicích. Celý víkend můžete na Zámeckém náměstí ochutnávat svařen víno a lázeňské oplatky nebo nebo si koupit vánoční dekorace či šperky z přírodních materiálů. Na programu jsou také adventní koncerty.

Oživené prohlídky zámku s Divadlem V Pytli si užijte v Teplicích, kde vás čekají vánoční divadelní výstupy v zámeckých interiérech. Jak to na skutečném zámku vypadalo před Vánoci se dozvíte v neděli od 14 hodin.

Adventní trhy pořádá také muzeum v Lounech. V sobotu tu uvidíte anděly na chůdách, kejklíře, poslechnete si středověkou hudbu nebo se podíváte na ukázky řemesel. Událost završí ohňová show.

V Galerii výtvarného umění v Mostě si můžete prohlédnout výstavu snímků Roberta Vana. Výstava zahrnuje fotografie ze sérií s názvy Memories a Fotka nemusí být ostrá – barevné polaroidy i černobílé fotografie, odkazující na tvorbu světových fotografů.

Na zámku Ploskovice navštivte vánoční jarmark. Můžete si koupit třeba keramiku a sklářské výrobky nebo si vyzkoušet vyšívání. Na zámku se zároveň budou konat kostýmové prohlídky zámeckých interiérů (ovšem je nutné si je předem zarezervovat).