Tipy na výlet v Ústeckém kraji

Hradecký zimní stadion při veřejném bruslení - 60. léta 20. století

Farmářské trhy na náměstí v Chomutově. V Ústí nad Labem se bude konat Festival komiksů a ilustrace. V Teplicích a v Žatci si připomeňte události roku 1989.

V Teplicích je na neděli připravený speciální program k výročí událostí roku 1989. Každou hodinu projekce Týdene svobody. V 17:11 zazní zvon svobody. Na zimním stadionu se koná od 10:00 Sametové veřejné bruslení v dobovém oblečení s hudebním doprovodem ve stylu 80. let.

Festival ilustrace a komiksu můžete od pátku do neděle navštívit ve Veřejném sále Hraničář v Ústí nad Labem. Čekají na vás přednášky s českými i zahraničními hosty, workshopy, výstavy a koncerty.

Nenechte si ujít sobotní Farmářské trhy na náměstí 1. máje v Chomutově

Výročí 30 let od listopadových událostí roku 1989 si mohou občané Žatce připomenout v neděli odpoledne na náměstí Svobody. Život v tehdejší době i samotné události, které změnily vládnoucí režim v Československu, připomene tematický program. Městská knihovna Žatec připomene klasické Knižní čtvrtky, při kterých se představovaly nové knihy v prodeji. Dobovou atmosféru doplní hudební hity. Závěr společného setkání obstará zapálení svíček.