Tipy na výlet v Ústeckém kraji

Ve Zlíně bude čokoládový festival

Expozice zaměřená na lidové zvyky v Regionálním muzeu v Žatci. Masopustní veselice v Lounech. Čokoládový festival na náměstí Svobody v Teplicích. 

Expozici zaměřenou na lidové zvyky spjaté s narozením a smrtí připravilo Regionální muzeum v Žatci. Výstava je na pokračování. První část, nazvaná Od košilky…, začíná v pátek od 17:00 vernisáží. Druhý díl - věnovaný posledním věcem člověka - následuje v září. Putovní výstavu chrudimského muzea doplnili pořadatelé v Žatci exponáty z regionu.

Komponovaný pořad tenora Davida Uličníka a skladatele, aranžéra a zpěváka Jiřího Škorpíka vás vrátí do časů, kdy písním vládly nádherné melodie a lyrické texty. Program In Concerto tvoří známé české písně, populární světové hity, italské árie, či skladby z klasického repertoáru. Koncert se koná tuto neděli od 18 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Ústí nad Labem.

Nenechte si ujít Masopustní veselici v Lounech. V neděli od 10 hodin v místní knihovně a na Mírovém náměstí čeká výroba masek, povídání o masopustu, zábava, zpívání, soutěže, průvod kolem náměstí a zabijačkové dobroty.

Čokoládový festival najdete po celý víkend na náměstí Svobody v Teplicích. Jedná se o největší sladkou událost v České republice, na které nebude chybět vaření s čokoládou, stánkový prodej, degustace, čokoládové workshopy a zábavný program.