Tipy na volný čas

30. duben 2002

Sváteční a současně první májový den rozhodně vybízí k návštěvě romantických míst. Brány hradů a zámků k tomu vybízejí. Jedním z takových míst může být i středověký Točník poblíž Hořovic na Berounsku. Jak dodává náš spolupracovník Ladislav Pavlík, správa hradu proto pro návštěvníky připravila i netradiční nabídku.

0:00
/
0:00

Všechny své brány už o víkendu otevřel Skanzen v Rožnově pod Radhoštěm. Navštívit tam tak můžete Valašskou dědinu, Mlýnskou dolinu a také Dřevěné městečko. A právě tam vás zve mluvčí Valašského muzea v přírodě Tomáš Gross.

A teď tu mám několik tipů ve stručnosti.

Stavění máje připravili na zítřek také ve středověkém městečku Touležim v Praze Řeporyjích. Už dnes tam nebude chybět čarodějný oheň.

Muzeum Boženy Němcové v České Skalici zítra otevře výstavu Ratibořický mapový okruh. Budete moci shlédnout přibližně 80 prací autorů z východních Čech a také z Polska. Náměty jejich snímků jsou různé.

Po zimní přestávce se otevírá dělostřelecká tvrz Bouda na Orlickoústecku. Jedná se o unikátní vojensko-historickou památkou - o jednu z pěti dělostřeleckých tvrzí československého opevnění z 30. let, které byly dokončeny. Navštívit můžete i Vojenské muzeum v nedalekých Králíkách .

Herečku a spisovatelku Olgu Scheinpflugovou v její poslední divadelní roli Matky ve stejnojmenné hře Karla Čapka představuje výstava v Památníku Karla Čapka ve Staré Huti na Příbramsku.

Už dnes si můžete začít svého volna dokonale užívat. Přesně ve 20 hodin odstartuje a až do zítřejšího poledne potrvá na hradě Valečov v Českém Ráji Osmý ročník Svátku keltské hudby Beltine. Tato oslava keltského svátku nebude jen o hudbě, i když vystoupí řada kapel. To nám řekl jeden z pořadatelů Tomáš Křivánek.

0:00
/
0:00

Zítra odpoledne, v 16 hodin se pak na zámku v Benátkách nad Jizerou otevře vernisáž interaktivní výstavy nazvané Hrajeme si na Kelty. Nejedná se o obyčejnou expozici.

0:00
/
0:00

To byl Tomáš Křivánek předseda pořádajícího sdružení Bratrstvo Keltů. Výstava poběží na zámku v Benátkách nad Jizerou celé léto.

autoři: mkp , pet
Spustit audio

Více z pořadu