Spojené státy klimatické

14. červenec 2019

Klimatická krize je jedním z těch témat, která zásadně rozdělují Ameriku. Řadu Američanů klimatické hrozby víc a víc zneklidňují a města se připravují na to, jak následkům globálního oteplování čelit. Na co se přesně připravují a jak? Poslouchejte tento týden  Ranní Radiožurnál.

Všechny epizody

Prezident Donald Trump podporuje uhelný a naftařský průmysl, chce odstoupit od Pařížské klimatické dohody a jeho vláda zakazuje svým úředníkům používat samotný termín změna klimatu.

Kalifornie vstává z popela po ničivých požárech. Na nový začátek se těší i rodina paní Olgy

Na nový dům se Guttridgeovi už velmi těší

Čechoameričanka Olga Gutteridgeová, její manžel a tři synové byli na podzim 2017 mezi těmi obyvateli města Santa Rosa nedaleko San Franciska v Kalifornii, kterým požár během několika minut zlikvidoval dům. Zbyl jen spálený pozemek. Na rozdíl od většiny sousedů se Gutteridgeovi ve zničené čtvrti rozhodli zůstat a vybudovat svůj domov znovu na původním místě. Jak se vstává z popela, se tam vypravil zjistit americký zpravodaj Jan Kaliba.

Skupina guvernérů a starostů se ale zavázala, že jejich oblasti budou podmínky Pařížské dohody plnit dál. 

Co plánují největší americká města a jak se se změnami vyrovnávají původní obyvatelé? To jsou některá z témat nového seriálu zahraničního zpravodaje Jana Kaliby. Poslouchejte celý týden každé ráno v 8.50 nebo po odvysílání zde na webu.

autor: Jan Kaliba
Spustit audio

Související