Selhal jsem, beru to na sebe, řekl po prohraném utkání v Davis Cupu Jiří Veselý

Českým tenistům se komplikuje záchranářská mise v elitní skupině Davisova poháru. Místo očekávaného vedení 2:0, hrají v Dillí s domácími Indy po prvním dni nerozhodně 1:1. Jiřímu Veselému se totiž premiéra v roli týmové jedničky vůbec nepovedla.

Kolegové z indického rozhlasu na začátku přímého přenosu ještě netušili, jak senzační výsledek nakonec posluchačům oznámí. Každý vítězný úder snaživého Somdeva Devvarmana v té době prožívali, jako by byl poslední.

Upřímně nečekali, že toho talentovaný český tenista a čtyřicátý hráč světa Jiří Veselý, domácí dvojce moc povolí. Jenže ve svých odhadech se mýlili, stejně jako kapitán Jaroslav Navrátil.

„Myslel jsem si, že první bod Jirkovi pomůže a nebude tolik nervózní. Na druhé straně musím říct, že jsem kapitánem devět let a jeho výkon mě zklamal,“ přiznal Navrátil.

„Na jedné straně je nervozita, která může svazovat. Když mu ale Lukáš přinesl do šatny bod, tak jeho výkon mohl být lepší. Na to, že je 40. hráč světa, tak mohl něco změnit. Mohl zrychlit hru, jít po servisu na síť, ale on byl mrtvý i na lavičce,“ dodal český kapitán po třísetové porážce.

Jiří Veselý tušil od samého začátku, že bude těžké na hladkou výhru Lukáše Rosola navazovat, ve velkém vedru se cítil mizerně a nepomohlo mu ani časté a hlasité povzbuzování skupinky českých fanoušků.

Čtěte také

Ze svého výkonu byl sám hodně rozladěný a přiznal, že v tom mohl sehrát roli i pocit zodpovědnosti, který si do utkání nově jako týmový lídr nesl.

„Možné to je. Nějaké zápasy jsem v Davis Cupu odehrál, ale ještě jich nebylo tolik. Nechci hledat výmluvy. Byl jsem povolaný jako jednička a měl jsem udělat body. Selhal jsem a beru to na sebe. Pokud dostanu ještě šanci, tak udělám všechno pro to, abych týmu pomohl,“ kál se Jiří Veselý.

Pokud ještě dostane v neděli šanci, může to být dvojnásob těžký pokus o nápravu situace. V sobotním deblu jsou totiž velkými favority domácí s hvězdným Leandrem Paesem a také ještě bouřlivějším publikem v zádech ve srovnání s úvodním dnem.

autoři: jpa , Vojtěch Bureš
Spustit audio