Řekla jsem si, že život nemůže být tak hnusný. Chci ho dělat lepší pro jiné, vysvětluje sociální podnikatelka

19. říjen 2020

Zakladatelka platformy Breakfaststory a laureátka ceny Via Bona Lucie Hyblerová propojila byznys s charitou. Nabízí snídaně a obědy, které připravují lidé ze sociálních podniků. Za jeden zakoupený oběd můžeme nabídnout oběd zdarma lidem, kteří ho potřebují, vysvětluje. Jako senior Honza, který se stará o handicapovaného syna a ženu s roztroušenou sklerózou. Lidé by měli vidět konkrétní osudy, aby docenili geniální myšlenku: nemusíte dělat nic, jen si objednat oběd.

Breakfaststory nabízí firmám i jednotlivcům snídaně a obědy od sociálních podniků. V rámci kampaně Potěš obědem za jeden oběd v ceně 160 korun získá druhý oběd zdarma člověk, který ho potřebuje: senior nebo samoživitelka. Podpořit sociální podnikání můžete také prostřednictvím nákupu v jejich e-shopu.

autoři: Lucie Výborná ,

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.