Nesedět na místě hodinu v kuse. Pohyb je elixír mládí, dopřejme si půlhodinu denně, vyzývá odbornice
Jízda na kole i chůze, míčové hry či prostě čiperný život mohou napomoci v tažení proti sedavému způsobu života a obezitě, které se odráží v Evropském týdnu sportu. Pohybu by podle této iniciativy měl každý věnovat alespoň půl hodiny denně. „Vyvarovat se dlouhých hodin sezení, přerušovat je každých alespoň 30 nebo 60 minut. Zda trénovat a cvičit ráno, v poledne nebo večer, to je o individuálním nastavení každého z nás,“ doplňuje Jana Havrdová z nadačního fondu Aktivní Česko.
Související
-
Bez pohybu hrozí apnoe, starostmi zase nespavost. Dnešní doba je velký stres, říká spánkový lékař
„Nespavost souvisí nejčastěji s nějakým stresem, v osobním životě nebo pracovním. No a dnešní doba, to je jeden velký stres,“ říká Martin Pretl, vedoucí Spánkové poradny.
-
Mozku nejvíc pomůže fyzický pohyb a učit se novým věcem, radí trenérka paměti
„Za vším hledej mozek!“ říká Eva Fruhwirtová, trenérka paměti a zakladatelka Mozkoherny. Jak trénovat pozornost? A proč náš mozek potřebuje fyzický pohyb?
-
Workoholik není ideální zaměstnanec. Rozkládá kolektiv a hrozí mu vyhoření, upozorňuje psychiatr
Sebevražda vedoucího oddělení z libereckého krajského úřadu upozornila na nebezpečí, která s sebou nese workoholismus. Jak vzniká závislost na práci? A jak lidem pomoct?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Mimozemští roboti, červí díry, kosmické elektrárny... je lepší být ve střehu.
Tomáš Vacek, vedoucí Programu celoplošné stanice


Komplet 3CD Vladana a Prasopes
Co se stane, když se desetiletá holka rozhodne být intergalaktickou strážkyní? Sci-fi seriál o útěku z domova, vzpouře strojů a přátelství s jedním zvláštním kouzelným zvířetem.