Němci budou silný soupeř, musíme zlomit jejich defenzivu, říká Dominik Kubalík

Čechům se na hokejovém šampionátu daří. Snad až nad očekávání dobře. „Kromě zápasu s Rusy, který nám nevyšel, předvádíme slušný a hezký hokej. Kéž by to takhle pokračovalo dál,“ říká v rozhovoru s Miroslavem Burešem útočník Dominik Kubalík.

Dominik Kubalík v rozhovoru s Miroslavem Burešem během hokejového MS

Rusové zatím projíždějí hokejovým šampionátem jako nůž máslem. Neporazil je dosud nikdo – včetně jinak mimořádně úspěšného českého týmu. Mohou vůbec na letošním šampionátu Rusové najít vyrovnaného vyzyvatele? „Myslím, že určitě. Musí se na ně najít recept. Je to ale tým, který se určitě porazit dá,“ soudí hokejista.

Šampionát plný branek

Mnohem víc než Rusy (se kterými se případně znovu potkají až ve finále) se teď ale čeští hokejisté zabývají Německem. Právě s tím se totiž utkají už zítra ve čtvrtfinále. „Je to velmi silný a urputný soupeř, velmi dobře bruslařsky připravený. Hrají i výborně systémově, opírají se o výborného gólmana. Jejich defenzivu budeme muset zlomit,“ naznačuje Dominik Kubalík.

On sám zatím na šampionátu dal čtyři góly, u dalších šesti asistoval. Nejproduktivnějším hráčem českého týmu ale není – možná i proto, že na turnaji v Bratislavě se objevují hodně vysoké výsledky proti slabším týmům.

Třeba do zápasu se Švýcary jsme po dvou vysokých výhrách měli opravdu vysoké sebevědomí.
Dominik Kubalík

„Minulý rok tolik gólů nepadalo,“ potvrzuje hokejista. „Na druhou stranu si v zápasech může člověk zkusit přesilovky i oslabení, člověk se do toho víc tlačí. Když tým vyhrává třeba šest nula, druhý tým pak zpomalí.“

Jsou čeští hokejisté opravdu tak dobrá parta, jak to vypadá? A jak se český reprezentační tým v posledních letech změnil? Poslechněte si celý rozhovor.

autoři: Miroslav Bureš , als