Některá data v registru vozidel chybí, lepší je jezdit i s velkým technickým průkazem, říká šéf Asociace STK
V registru vozidel chybí některá data z velkých technických průkazů. Ty od ledna nahrazuje u nově registrovaných vozidel jen jeden technický průkaz místo dvou, který obsahuje víc informací. Data z velkého technického průkazu jsou důležitá pro stanice technických kontrol. „Z hlediska zákona s velkým technickým průkazem řidiči nemusí jezdit, ale je to lepší, protože se tím vyhnou tomu, že by se museli třeba vracet na opakovanou prohlídku,“ říká šéf Asociace STK Luděk Šíp.
Které údaje v systému vám pro práci chybějí?
Čtěte také
Zejména jsou to údaje z rubriky velkého technického průkazu Další údaje, kde jsou zaznamenány zpravidla alternativní rozměry ráfků pneumatik, někdy alternativní pohon LPG, tažné zařízení, a to jsou údaje, které v registrech někdy chybí, protože při zápisu to někteří úředníci zadávali pouze do velkého technického průkazu, ne do registru silničních vozidel.
Jak dlouho trvá jedna prohlídka automobilu? A lze se objednat na určitý čas, aby řidiči výrazně dlouho nečekali? Poslechněte si celý rozhovor.
Související
-
Minimálně jeden řidič pod vlivem alkoholu každý den, popisuje kontroly policista ze Zlínského kraje
Ve Zlínském kraji podle policie řidiči často jezdí pod vlivem alkoholu nebo drog. Jak se změní trest za takový přestupek a v čem je takové řízení skutečně nebezpečné?
-
17letí za volantem? Do přípravy mladých řidičů chceme zapojit i rodiče, argumentují autoškoly
Mladí lidé od 17 let by mohli řídit osobní auto pod dohledem někoho zkušeného. Počítá s tím novela zákona. Jak možné změny pro mladé řidiče hodnotí zástupci autoškol?
-
Důležité je, v jakém prostředí začne mladý člověk řídit, říká ke snížení věkové hranice odborník
Co přinese novela silničního zákona, která má zjednodušit bodový systém a zpřísnit postihy za závažné přestupky? A proč se má snížit věková hranice řidičů?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.