Někde musíte jít v rytmu přírody, říká autorka knihy o štěstí
„V Evropě všemu dáváme nálepky, což je omezující a svazující,“ říká Kristýna Tronečková, která se rozhodla porovnat prožívání a vnímání štěstí na různých místech světa. Třeba Bhútánci dokážou bezpodmínečně přijmout toho druhého, na Islandu nechávají každého žít tak, jak chce, v Izraeli si štěstí zase vychutnávají tady a teď. „Štěstí přichází zevnitř, je důležité myslet na lidi kolem sebe,“ říká autorky knihy Cesty za štěstím: Bhútán - Izrael - Island.
Související
-
Inkové podle legendy ukryli zlato ve městě Paititi, o němž nevíme, zda existuje, říká archeoložka
Někteří lidé mají o Peru zvrácenou představu, myslí si Eva Farfánová Barriosová, odborná poradkyně brněnské výstavy Poklad Inků.
-
Indiáni mu říkají Bílá opice. Etnograf Zelený navštívil po letech kmen Eseche: Čekali, až přijedu
Etnograf Mnislav Zelený navštívil po 46 letech znovu indiány z kmene Eseche na peruánské řece Madre de Dios. Jaké je zažít rituály kmenů v Peru na vlastní kůži?
-
V Japonsku o penězích rozhoduje žena. Muž dostane kapesné, popisuje překladatelka Veronika Ageiwa
Deník japonské manželky. Tak se jmenuje kniha Veroniky Ageiwy, která v rozhovoru se Zuzanou Burešovou popsala, jak to v Japonsku chodí a co je pro cizince největším šokem.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor


Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.