Moje blikance odešly s fotbalovou kariérou, přiznává fotbalista Tomáš Řepka

19. březen 2014

Tomáš Řepka dal fotbalovému slovníku nové slovo – blikanec. „Hlava přestane přemýšlet, vidíte rudě, na uších máte klapky. A pak, za pět vteřin, to odejde a říkáte si: ‚Co jsem to udělal‘,“ vysvětluje fotbalista, který se o svých blikancích, ale také o korupci v českém fotbale rozepisuje ve své druhé autobiografické knize Neuhýbám! Byl také hostem moderátorky Lucie Výborné.

Po návratu ze zahraničí se cítil, že je ještě ve větší džungli než předtím. „Byl jsem terčem pro novináře, takový hromosvod, protože žádný podobný rebel, jako jsem byl já, tady nebyl. Byl jsem z toho znechucený a zlý na své okolí,“ říká Tomáš Řepka s tím, že napravit se dá vše, až když člověk skončí s fotbalem. „Teď už jsem úplně v pohodě, moje blikance odešly s fotbalovou kariérou, “ dodává.

Do světa profesionálního fotbalu by se jednou rád vrátil, nikoliv však jako hráč. „Moje hra byla postavená na výborné kondici a silovém fotbalu, dnes už bych to asi nedal, takže bych nebyl pro mužstvo moc platný,“ vysvětluje.

Čtěte také

Na život nahlíží tak, že existuje dobro a zlo stejně jako černá a bílá, nic mezi tím není. „Když jsem poprvé potkal křiváka, tak křivákem zůstal, a když jsem potkal férového kluka, tak také férovým zůstal. Já nevěřím na to, že je něco mezi,“ popisuje.

Ve své knize také píše o pohnutém odchodu ze Sparty. „Spartu si každý musí zasloužit. Když jsem odcházel, tak se ke mně pan Křetínský nezachoval fér a já slíbil, že mu to jednou vrátím,“ říká Tomáš Řepka.

O čem vypráví druhá autobiografická kniha Tomáše Řepky? Jaká byla jeho fotbalová kariéra v zahraničí i u nás? A proč se zlobí na některé české funkcionáře? I to jste mohli slyšet mezi 10. a 11. hodinou.

Audio záznam rozhovoru si můžete poslechnout kliknutím na odkaz přímo v tomto článku a také v iRadiu.

autor: prh
Spustit audio