Lékaři slouží služby v pološedém režimu, chceme, aby to bylo transparentní a byli chráněni zákoníkem práce, říká místopředseda zdravotnického výboru

12. září 2023

Zajistit nárok na dovolenou i pro dohodáře, na práci z domova pro pečující, ale i zdvojnásobení počtu dobrovolných přesčasů ve zdravotnictví. To má zajistit novela zákoníku práce, kterou se dnes budou zabývat poslanci. „Chceme, aby byl zaměstnavatel povinen dávat zaměstnancům po službě volno tak, jak je v zákoníku práce, což se teď neděje,“ říká místopředseda zdravotnického výboru Tom Philipp z KDU-ČSL. Poslechněte si celý rozhovor.

autoři: Petr Král , mga
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.