Co dělám v rozhlase:
Připravuju zprávy do živého vysílání.
Před rozhlasem:
Jsem dělala strašidlo na jednom zámku (mimo jiné, v rámci brigády). Jinak bylo studium žurnalistiky a afrických studií a taky předsevzetí, že nikdy nebudu pracovat v rádiu. A pak jsem se nechala přesvědčit, abych se přihlásila do programu rozhlasových elévů. A od té doby…
Co mě baví:
Povídat si s lidmi, cestovat, fotit, staré a opuštěné baráky a auta, spát pod stanem a pod širákem, číst beletrii a odborné či populárně naučné knihy o Africe.
Co mě nejvíc dostane:
Nejvíc a vždycky: Afrika, orchestrální filmová hudba, příroda, dobrá zmrzlina, zas a znovu moudra Járy Cimrmana a Foresta Gumpa, pohled na živého čmeláka.
Všechny články
-
Polské duo chtělo v Eurovizi zpívat podleským jazykem. Sklidilo nadšení i pobouření
Může písnička rozbíjet národní identitu? Vystoupení dua Swada a Niczo, které chtělo reprezentovat Polsko na Eurovizi, rozproudilo celonárodní debatu.
-
Věznice ve Vilniusu dostala nový život. Z místa utrpení a nesvobody je otevřený prostor umění
Věznice Lukiškes ve Vilniusu platila celé 20. století za obávané nápravné zařízení. Dnes je vyhledávaným tvůrčím prostorem, který láká třeba i filmaře.
-
Roky učení a šest generací zkušeností. Rodina Konopczyńskich vyrábí keramiku s 200letou tradicí
V městečku Bolimów kdysi vedle sebe fungovalo na 20 zavedených rodinných keramických dílen. Přežila jediná: Rodina Konopczyńskich se hrnčířství věnuje už šestou generaci.
-
Ženy ve středověku a raném novověku vyhnaly z pivovarnictví i pomluvy
V 16. století napsal britský spisovatel John Skelton satirickou báseň o Eleonoře z Rumanic. Krčmářku vykreslil jako starou škaredou babu.
-
Alfons Mucha všemi smysly. Na varšavské výstavě malířovo dílo mluví i voní
Varšavská výstava Alfons Mucha: Magie secese vás obklopí přírodou i místy ze Slovanské epopeje. Nechá vás přičichnout k vůni malířova ateliéru a dokonce mluví jeho hlasem.
-
Česko není jen Švejk a pivo. Podcast Czechostacja bourá polské stereotypy o Češích
Poláci Čechy dlouhodobě řadí mezi své nejoblíbenější národy. Polská představa o Češích ale do velké míry vychází ze stereotypů, a tak v Polsku vznikl podcast Czechostacja.
-
Polsko a povodně 2024. „Najednou se ztratily domy i stromy,“ vzpomíná žena z města u českých hranic
Když polští meteorologové varovali před silnými dešti před povodněmi na jihu Polska, nikdo nepředpokládal, že by situace mohla být ještě horší než v roce 1997.
-
Pevnost Josefov je světový unikát z dob drastických obléhacích válek. Ukrývá i nejedno tajemství
Ohromující byla cena celého projektu pevnosti Josefov, dříve známé jako Pless. „My víme, že to stálo zhruba nějakých jedenáct nebo dvanáct milionů zlatých.
-
Polsko oslavilo tlustý čtvrtek – den, kdy je jedna kobliha málo
Nejen Poláci tento týden oslavili tlustý čtvrtek, jeden z vrcholů masopustu. Jeho symbolem se staly koblihy, takzvané pączki.
-
Osvětim bývala před válkou městem naděje. Pro Poláky představovala bránu k novému životu na západě
Předtím, než polská Osvětim získala pověst „brány do pekel“, byla pro mnohé „branou do Ameriky“. Právě odsud totiž tisíce lidí mířily za lepším životem na západ.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »