Jaká byla NHL v Praze? Co říká Martin Procházka na bleskový hattrick Marka Daňa? Poslechněte si Čistou hru

11. říjen 2022

Moderátor Filip Šedivý s hokejovým expertem Martinem Procházkou probírají v Čisté hře dvojzápas NHL Nashville Predators a San Jose Sharks, který se o uplynulém víkendu odehrál v O2 Areně. Jaká panovala atmosféra v pražské Libni? V diskuzi přichází řeč i na bleskový hattrick třineckého útočníka Marka Daňa nebo trápení Motoru České Budějovice. Probere se Kladno z výsledkové i střelecké letargie? Poslechněte si celý rozhovor o aktuálním hokejovém dění nejen z české extraligy. 

Martine, podle některých fanoušků nebyla atmosféra při zápasech NHL v Praze úplně bouřlivá. Je reálná šance, že se prestižní soutěž někdy přestěhuje například do Ostravar Arény ve Vítkovicích?

Zápasy NHL, které se hrají v Evropě, jsou specifické, protože ne každý z fanoušků u nás fandí těm týmům, které přijely. Navíc zde v Praze bylo fandit hodně dětí, protože kluby jim přispěly, aby mohly naživo vidět ty nejlepší hráče světa. Vítkovická aréna nemá takovou kapacitu, takže tam by tolik lidí nepřišlo. Pokud se někdy v Brně postaví stadion pro dvacet tisíc lidí, tak vidím reálné, že se tam NHL objeví. Jinak si myslím, že se po právu hrálo v O2 Areně.  

Martine, vzpomeneš si, kdy jsi se během aktivní kariéry dostal poprvé do kontaktu s hráči NHL?

Výrazně poprvé jsem ty kvalitní hráče z NHL začal vnímat na mistrovství světa ve Vídni 1996, kde proti nám hrál malý, ale výborný útočník Paul Kariya a celkově tým Kanady byl složen z kvalitních hráčů, kteří hráli v zámoří. Nakonec jsme si to s nimi rozdali až ve finále.

Čtěte také

Pojďme k české extralize. V nedělním utkání proti Litvínovu nastřílel útočník Třince Marko Daňo nejrychlejší hattrick od začátku zápasu za bleskových sedm minut a sedmnáct sekund, což je nový rekord v historii nejvyšší hokejové klubové soutěže. Co říkáš na jeho přepis historických rekordů?

To je skvělý moment, když se hráči povede. Jsou to prostě situace, kdy vám i něco pomůže, u Marka to bylo to, že třetí gól dal z přesilovky. Někdy to tam prostě napadá, jako teď Markovi. To se prostě nenaplánuje a hodně těžko se to i opakuje.

Kamile Jášo, naopak dobrá nálada nepanuje v Českých Budějovicích, když Motor prohrál už sedmé utkání v řadě. V jaké jsou situaci?

Na jihu Čech panuje střížlivá nálada, rozhodně tu není žádná panika. V domácím prostředí Motor přestřílel Spartu a Vítkovice, ale nevyhrál. I generální manažer klubu vše hodnotí s nadhledem, i když situace není úplně příznivá. 

Nedaří se ani Kladnu, které nedokázalo 223 minut vstřelit extraligový gól a prohrálo čtyřikrát v řadě. Sedla na Rytíře deka?

Vypadá to tak. Asi se to zlomilo v zápase s Třincem, kde vedli jedna nula, ale nakonec zápas ztratili a prohráli. Přestali si věřit a následovala tři utkání bez gólu. Nehrají špatný hokej, ale nedaří se jim proměňovat šance. Když to tam momentálně nepadá, tak se musí začít víc tlačit do branky. 

Vzpomíná si Martin Procházka na některý ze svých osmi vstřelených hattricků v extralize? Jak si užíval Tomáš Hertl domácí prostředí zápasu NHL? Nakopne Kladno následující duel proti Spartě? Poslechněte si celou Čistou hru.

Čistá hra Martina Procházky každé úterý na Radiožurnálu Sport
Spustit audio

Související