Herec Petr Rychlý: Dřív jsem byl bavič, dnes si mě pletou s doktorem

25. prosinec 2014

„Když jsem na cestách, moc rád vás poslouchám,“ přiznal v úvodu rozhovoru moderátorce Lucii Výborné Petr Rychlý. Známý herec a moderátor dorazil do studia Radiožurnálu 25. prosince, tedy v den, kdy lidé odpočívají a tráví čas s rodinou.

O Vánocích se Petr Rychlý rád ohlíží a vzpomíná nejen na rodinu, ale i na lidi, kteří pro něj něco znamenají. Za jednu z důležitých osobností ve svém životě považuje Tomáše Töpfera. „20 let mi dává neuvěřitelné příležitosti a přišel s nápadem, že bych mohl hrát Hašlera,“ popisuje.

„Dostanou emoce, budou se smát a zazní 14 písniček, které zpívám s orchestrem,“ přibližuje představení Hašler... Petr Rychlý. A právě uvedené mísení žánrů považuje za magickou věc, kterou ovládá režisér Tomáš Töpfer.

Přesto se Petr Rychlý nedokáže vymanit ze škatulek, do kterých ho zařadili především televizní diváci. „Dřív jsem byl bavič – někteří mě milovali a jiní nenáviděli. A teď jsem doktor a léčím,“ vysvětluje.

Čtěte také

Jak se mu vařila polévka pro Václava Havla, kterou tradičně připravoval řadu let? A proč si na tuto tradici vždy s nostalgií vzpomene? Také to jste mohli slyšet mezi 10. a 11. hodinou.

Audio záznam rozhovoru si můžete poslechnout přímo v tomto článku a také v iRadiu.

autor: šše
Spustit audio